Marketing umí, ten jim jde na jedničku. Nová identita „Hvězda ze severu“ a zmodernizované logo, to se povedlo. Teď fotbalový Slovan Liberec upoutal na sítích pozornost povedenou představovačkou nového kouče Kováče.

Videoklip na song L.B.C. libereckého rappera Paulieho Garanda zachycuje tajemnou postavu v kapuci, která shlíží z Ještědu na město. Zahalený chlápek následně prochází nočním Libercem, až se dostane na stadion Slovanu, kde sejme kapuci. Tím záhadným muže je nový trenér Kováč.

Videoklip s představením Radoslava Kováče:

| Video: Youtube

„Vítej zpátky, kapitáne,“ hlásá severočeský klub s odkazem na doby, kde Kováč nosil ve Slovanu kapitánskou pásku.

Video se okamžitě stalo virální. Představení Kováče vzbudilo stejný poprask, jako přede dvěma lety uvítací video Thea Gebre Selassieho, který si zahrál hlavní postavu ze sitcomu Fresh Prince. „Husina až na pr*eli,“ napsal na síť X někdejší hráč Slovanu a expert Zdeněk Folprecht.

Klip sklidil úspěch i mimo fotbalovou komunitu. „Nechci přehánět, ale je tohle jedno z nejlepších videopředstavení trenéra, co jsme na českém sportovním trhu viděli? Skvělá práce,“ reagoval bývalý hokejista a nyní známý marketér Vilém Franěk, který stál za zrodem Mikýře.

„Před několika měsíci jsem poprvé slyšel L.B.C. Pouštěl jsem si to měsíc v kuse. Petra už tu písničku ani nemůže vystát. Mood, text, beat, všechno se mi hned spojilo a věděl jsem, že pokud se povede Slovan převzít a rozhodneme se vyměnit trenéra, tak tohle musíme udělat,“ odtajnil na „iksku“ pozadí celého příběhu nový vlastník klubu Ondřej Kania.

Čtyřiačtyřicetiletý Kováč se vrátil pod Ještěd po deseti letech. Tehdy tam strávil jednu sezonu jako hráč a dělal kapitána. V klubu podepsal se severočeským klubem blíže nespecifikovanou dlouhodobou smlouvu.