Ještě než vyrazí na předsezoní turné pod Americe, zastaví se na skok v Trnavě. Fotbalisté slavného klubu Aston Villa odehrají na Slovensku přípravný zápas. Pro naše východní sousedy je to pochopitelně velký tahák.

Aston Villa je jedním z nejčastějších účastníků Premier League:

| Video: Youtube

„Fotbalový zápas léta! Čtvrtý tým mimořádně prestižní a sledované Premier League se na svém přípravném světovém turné zastaví během léta v Trnavě,“ láká Spartak na Aston Villu, v jehož dresu chystá argentinský mistr světa Emiliano Martínez. Reprezentační parťák Lionela Messiho mimochodem po finále šampionátu v Kataru popudil Francouze obscénním gestem. Za Trnavu zase střílí góly český útočník Tomáš Poznar.

Tým z Birminghamu patří k tradičním účastníkům Premier League, ve které slavil hned sem mistrovských titulů. Ve sbírce má i sedm trofejí z prestižního FA Cupu. V roce 1982 Aston Villa ovládla i Pohár mistrů evropských zemí, předchůdce Ligy mistrů.

V uplynulé sezoně svěřenci trenéra tým Unaie Emeryho skončili v anglické lize na čtvrtém místě a došli do semifinále Konferenční ligy, ve kterém podlehli pozdějšímu vítězi soutěže Olympiakosu.

Na moderním trnavském stadionu Antona Malatinského pro 19 200 fanoušků, jehož součástí je i obchodní centrum, se Aston Villa představí 20. července. Pak se ještě utká se španělským Athleticem Bilbao a následně odletí za oceán, kde se střetne s Columbusem Crew, bundesligovým Lipskem a mexickým Club America. Po návratu z USA si to Villa rozdá s Borussií Dortmund, která v letošním finále Ligy mistrů podlehla Realu Madrid.