Fotbalový Slavoj Mýto opět překvapil fanoušky. Tentokrát pozitivně, když ve střetnutí krajské 1. A třídy dokázal remizovat v chodské metropoli s lídrem a navíc uspěl při penaltové loterii.

JISKRA DOMAŽLICE B SLAVOJ MÝTO 1:1 (poločas 1:0), pokutové kopy 3:4.

Slavoj po dvou nevydařených utkáních (v Městě Touškově 0:5 a se Sokolem Křimice 2:3) zajížděl na půdu druhého celku 1. A třídy překvapit . Po dohodě obou celků se zápas odehrál na hlavním stadionu místo umělky a změna se týkala i arbitrů. Nedostavili se delegovaní rozhodčí ze SRN a tak utkání odřídily sudí z dopoledního zápasu České fotbalové ligy.

Zápas začal náporem domácího celku, ale Slavoj měl v brance skvělého Vaňátka, který přiváděl hráče Jiskry k zoufalství. Během dvaceti minut zlikvidoval gólové šance Havlíčky, Šmirkla, Strejce a opět Šmirkla. Mýto se většinou bránilo a nápor domácích přečkalo. V polovině úvodního dějství se Slavoj osmělil . Přihrávku Kříže na Šafarčíka zastavil rukou domácí Neumann a trestný kop Kříže mířil do zdi. Odražený míč opět Kříž poslal nad branku Freie. Ve 34. minutě se zrodila největší šance Mýta, když po přihrávce Kříže postupoval sám na brankáře Fišer, ale ani z dorážky gólmana nepřekonal. O dvě minuty později Petr Bejček fauloval Pavlíčka a trestný kop Ferry bezpečně chytil Vaňátko. Ve 41. minutě se mohlo přece jen měnit skóre. Fišer s Křížem si narazili míč a z hranice velkého vápna skončila Křížova střela těsně mimo. Udeřilo na opačné straně. Těsně před odchodem do kabin po lobu Vísnera přes obranu Mýta uklidil míč Havlíček za záda bezmocného Vaňátka 1:0 .

Druhý poločas začal faulem Ferry na Kříže a trestný kop Auterského skončil vedle branky. Po výkopu centroval Havlíček a hlavička Šmirkla skončila nad brankou. Jinak se hrálo bez vyložených šancí, ale ke konci zápasu se domácí viditelně strachovali o vítězství.

Vyrovnat mohl střídající Ulrich v 70. minutě po přihrávce Petra Bejčka, ale ochránce svatyně vyrazil jeho střelu na roh. Rozehrál ho Auterský a obrana domácích nebezpečí odvrátila. Deset minut před koncem zápasu se vysunul do útoku Šobáň a obavy domácích se naplnily tři minuty před koncem. Kolaříkův odkop prodloužil hlavou Kříž a právě Šobáň prostřelil brankáře, aby stanovil konečný výsledek 1:1.

Více přímo v Deníku.