O obě branky domácího týmu se v utkání 1. B třídy postaral výborně hrající Tomáš Nachtmann. Příkosice snížily Čadou a k vyrovnání jim chyběl jen potřebný kousek štěstí.

TJ Tlučná Čechie Příkosice 2:1 (2:1)

Domácí zahrozili hned v první minutě zápasu, kdy před Vaníkem vyplaval nehlídaný Ondřej Šafránek. Následoval rohový kop, při kterém Petelík minul vzdálenější tyč.

V šesté minutě nachytal Vaníka střelou z dálky Tomáš Nachtmann a poslal svůj tým do vedení. Brance ale předcházel neodpískaný faul na Kohouta.

V 19. minutě se po Vlčkově rohovém kopu dostal do slibné šance Kravařík, ale jeho pokus hlavou brankář Šoltys vyrazil. Následovala Krajdlova střela, kterou Šoltys vyboxoval a jeden z obránců uklidil za brankovou čáru. Ani další rohový kop hosté nezužitkovali ve svůj prospěch. Ve 23. minutě fauloval Nový Marka Nachtmanna a při následném přímém kopu schytal Pražák ve zdi úder míčem do obličeje, po kterém padl jako podťatý. Naštěstí ale byl schopný po ošetření pokračovat ve hře.

Ve 29. minutě Tomáš Nachtmann ležérním dloubáčkem orazítkoval břevno příkosické svatyně. Ve 34. minutě si Nový pomohl nedovoleným zákrokem na Žďárského. Přímého kopu se ujal Černý a poslal míč na hlavu připravenému Tomáši Nachtmannovi, který se trefil podruhé a domácí byli na koni.

Ve 40. minutě Vlček našel Nového, a ten posadil míč na Čadovu hlavu. Talentovaný benjamínek v barvách Příkosic se poprvé zapsal do listiny střelců v 1. B třídě a upravil průběžné skóre na 2:1.

Ve druhém poločase domácí polevili a nechávali iniciativu na Příkosických. V 54. minutě si vypracoval brankovou šanci Nový, ale domácí brankář se štěstím skákající míč dokázal sebrat. Trenér Tlučné signalizoval střídání, ale dřív než k němu došlo, potrestal sudí Rubáš žlutou kartou Černého za faul na Kohouta. Poté se v domácí sestavě vyměnili Petelík se Žídkem. V 58. minutě Vaník ukázkovým rozštěpem zlikvidoval nebezpečnou střelu Šafránka a na druhé straně se snažil podruhé prosadit Čada. Brankář Tlučné byl u míče první, a přestože ho měl bezpečně v rukavicích, zbytečně a nebezpečně Čadu fauloval. Jeho nesportovní zákrok zůstal bez potrestání.

V 67. minutě domácí podruhé střídali,. Odešel Egermaier a místo něj nastoupil Vivasenco. O chvíli později si nedovoleným zákrokem pomohl Škoda, který fauloval Kohouta. Uviděl žluté napomenutí a stejně tak o chvíli později i Žďárský, který zastavil nedovoleně Krajdla.

V 78. minutě sáhl sudí Rubáš i pro červenou kartu. To když Zítek sestřelil nešetrně Hrubého, a ten si jeho surovost nechtěl nechat líbit. Za vzájemné pošťuchování v přerušené hře museli oba provinilci předčasně do sprchy. Přestože se Příkosičtí tlačili před domácí bránu v touze po vyrovnání, byli to hráči Tlučné, kteří mohli zvýšit náskok.

Zahozená penalta

V 82. minutě utekl Šafránek a Vaník ho o míč obral nedovoleným způsobem. Jenže Černý při exekuci pokutového kopu trefil pouze břevno. Poslední šanci na vyrovnání měli v 88. minutě hosté po rohovém kopu Kohouta. Míč tečovali domácí a vypadalo to, že skončí v bráně. Jenže domácím pomohla tyč. Na trávníku zůstal ležet kapitán domácích, Marek Nachtmann a jeho ošetřováním získala Tlučná cenné vteřiny k dobru. Po uplynutí 90. minuty ukončil sudí Rubáš zápas a tak jižané odjížděli domů poraženi.

V neděli čeká na hráče Čechie další okresní derby. Tentokrát na svém trávníku od 17 hodin hostí TJ Volduchy.