Mužstvo, aspirující na postup do 1. A třídy, strávilo čtyři dny ve Sportareálu Berounka.
„Byli jsme tam už loni. Maximálně nám vyhovuje prostředí i samotný areál K dispozici jsme měli dvě hřiště s umělou trávou, dokonce tři travnatá hřiště a nespočet běžeckých tras,“ jmenoval trenér Radek Vodrážka důvody, proč Čechie strávila čtyři dny opět v Liblíně.

Kromě tří borců měli trenéři k dospozici kompletní kádr A mužstva. Na fotbalisty, kteří jsou před jarní částí 1. B třídy na prvním místě skupiny C, čekaly třífázové tréninky. Dopoledne i odpoledne bylo převážně na programu běhání a posilování, večerní trénink už patřil hře. „Kluci běhali okruh na Kobylce a zvlášť oblíbená byla zhruba dvousetmetrová alej, která vede do ostrého kopce,“ usmíval se asistent Radek Votípka.

Celé soustředění se díky obrovské partě, která je jednou z největších devizí Čechie, neslo ve velmi kamarádském a veselém duchu. „Kluci jsou opravdu skvělá parta. Zapadli do ní všichni hráči a je pak radost s nimi pracovat. Všichni makali na sto procent a vydali ze sebe opravdové maximum,“ chválil Vodrážka své svěřence.

Fotbalistům Čechie se naštěstí vyhýbala zranění. „Pouze při jednom z okruhů si natáhl lýtkový sval Luděk Jandoš, ale vypadá to, že bude v pořádku,“ dodal lodivod TJ.

Už v úterý se fotbalisté Čechie přesunou na umělou trávu sportovního areálu na Jižním předměstí v Rokycanech. Kromě hřiště využijí i tartanovou dráhu. „Určitě si nejdříve zaběháme a pak budeme pracovat s míčem,“ prozradil Votípka.

Už minulý týden využili areál na Jižním. To si je ovšem vzal do parády atletický trenér Michal Šůcha, který se v létě stará i o hvězdy zámořské NHL. „Pan Šůcha se zaměřil zejména na výbušnost a odrazovou schopnost. Kluci toho sice měli plné zuby, protože podobný trénink jsme nikdy nedělali, ale věříme, že to bude k něčemu dobré. Už se to projevilo i na soustředění, takže si trénink s panem Šůchou určitě zopakujeme,“ konstatoval trenér Radek Vodrážka.