Videoreportáž z prvního tréninku naleznete na internetové adrese Deníku rokycansky.denik.cz.

Trenér Radek Vodrážka přivítal u Kata (jak se říká provozovateli tamní hospody) jedenáct hráčů. „Šest kluků se omluvilo zejména pro zdravotní potíže, jako jsou chřipka a nachlazení. Jen zkušený stoper Běle má natažený vaz v koleni, takže se zapojí se zpožděním,“ informoval kouč Radek Vodrážka.

Ač se jednalo o první trénink, tak fotbalisté propotili veškeré oblečení. „Složení tréninku bylo opravdu jednoduché. Začínali jsme dvanáctiminutovým během, pak jsme si osmnáct minut zahráli a tak se to třikrát opakovalo,“ prozradil Vodrážka. Po náročném dopoledni následoval oběd a odpočinek.

Ve třináct hodin se už všichni borci sešli k druhé tréninkové jednotce. Aby toho nebylo málo, tak někteří ještě stačili nastoupit v průběhu do úvodního zápasu zimního turnaje v Hrádku, kde se představila nekompletní rezerva Čechie v souboji s pořádajícím oddílem.

Už v úterý v 17.30 čeká na příkosické fotbalisty další trénink. Tentokrát se uskuteční na tartanovém oválu sportovního areálu na rokycanském Jižním předměstí a ve čtvrtek se všichni musí hlásit trenérovi v Liblíně. V tamním sportareálu se totiž uskuteční čtyřdenní soustředění. „V Liblíně nám to maximálně vyhovuje. K dispozici opět budeme mít hřiště s umělým povrchem. Ideální jsou ale hlavně zajímavé běžecké trasy, kterých je tam nespočet,“ chválil si prostředí zkušený lodivod Čechie Radek Vodrážka.

Příkosičtí v posledních dnech museli čelit narážkám na pozdní zahájení přípravy. „Určitě nezačínáme ani pozdě, ani brzy. začínáme tak, jak nám to vyhovuje a jak potřebujeme. Pokud má někdo potřebu trénovat od začátku ledna, tak je to čistě jen jeho věc. Nám stačí začít teď,“ prohlásil sebevědomě Radek Vodrážka.