Češky na Euru podlehly Španělkám 1:5

České reprezentantky ve druhém utkání skupiny A fotbalového Eura žen do 17 let nestačily na favorizované Španělky a prohrály 1:5. Svěřenkyně trenéra Karla Rady tak ztratily šanci na postup ze skupiny do semifinále.

5.5.2017

utkání ČR x Španělsko na hřišti v DomažlicíchFoto: Deník / VAIZ Zdeněk

Páteční dopolední zápas v Domažlicích vyšel podle předpokladu lépe Španělkám. Fotbalistky z jihu Evropy domácím hráčkám toho příliš nedovolily. Češky zaostávaly v kombinaci s balonem, za vlastní půlku hřiště se dostávaly sporadicky a hodně kazily přihrávky. Na tribunách naše fotbalistky celý zápas hlasitě podporovalo téměř 2500 diváků.

Na úvodní gól se čekalo do 8. minuty, kdy z levé straně do pokutového území nacentrovala Andújarová a Pinaová z hranice malého vápna uklidila míč do branky – 0:1. Obrovskou šanci Loreny Navarrové zlikvidovala Lukášová. Češky vystřelily na branku až v nastavení prvního poločasu, kdy Collová vyškrábla dělovku Staškové a následná dorážka Šlajsové šla vedle pravé tyče španělské branky.

V úvodu druhého poločasu se trefila nejlepší hráčka na hřišti Andújarová. Eva Maria Navarrová odcentrovala z pravé strany, Lorena Navarrová pustila míč Andújarové a bylo to 0:2. O pět minut později Lorena Navarrová vymetla levý růžek české branky po krásné kombinaci ve vápně – 0:3.

Španělský brankostroj pokračoval po hodině hry. Nejprve se po rohovém kopu prosadila Pujadasová – 0:4 a vzápětí procpala míč za záda Lukášové Baenová, která dostala výbornou přihrávku za obranu – 0:5. Minutu před koncem zápasu po faulu v šestnáctce na Staškovou proměnila penaltu Kristýna Siváková – 1:5. S evropským šampionátem se české fotbalistky rozloučí v pondělí v Příbrami, kde hrají s Němkami.

Česko: Lukášová – Šperová (63. Suchánková), Sonntágová, Lišková, Valášková – Krejčířová (73. Siváková), Pochmanová – Dvořáková, Šlajsová (41. Cvrčková), Khýrová – Stašková.

Španělsko: Coll – Perez Manrique, Pujadas, Aleixandri (16. Marquez Baena), Otermin Abella (75. Sanchez) – Torrodá, Abilleira Dueňas – Pina (65. Lopez Luis) – L. Navarro, E. Navarro, Andújar.

Poločas: 0:1. Góly: 79. Siváková (pen.) - 8. Pinaová, 41. Andújarová, 46. L. Navarrová, 64. Pujadasová, 69. Baenová. ŽK: 40. Lišková - 75. Diváci: 2465.

Cheznovice načepovaly Radnicím desítku

Rokycansko – Kanonýři měli v devátém kole fotbalového okresního přeboru nabito! V pěti zápasech nastříleli 34 branek, což průměr téměř sedm gólů na jedno utkání!

Naši prvňáci ze ZŠ ul. Míru, Rokycany

Rokycansko - Ve středu 18. října najdete v Rokycanském deníku prvňáky z 1. B ze ZŠ ul. Míru, Rokycany. Nezapomeňte si koupit noviny.

Dobřív – Areál u vodního hamru v Dobřívě byl v sobotu zadaný pro dětské hasiče. Uskutečnilo se zde okresní kolo soutěže Plamen.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.