Cheznovice–Radnice 0:3 (0:3) – od prvních minut se hrálo oboustranně opatrně ze zajištěných obran. První vážnější akci předvedli domácí, když Hlavička obelstil dva protihráče a zpoza šestnáctky střelou jen těsně minul pravý roh branky. O pět minut později se protáhl podél lajny Jedlička, jehož centr našel přesně postaveného Hlavičku, který hlavou rozvlnil síť, jenže rozhodčí Lisý pro předešlý faul branku neuznal. Od té doby se hra zrychlila, hrálo se mnohem agresivněji a důrazněji.

Přibývalo osobních soubojů, za což vidělo několik hráčů žluté karty. Ve 20 min. měl na noze po přihrávce Hlavičky první branku utkání domácí Hozák, ale z malého vápna nedokázal trefit branku. Z následné akce hostů se rozvlnila síť i v domácí brance, leč muž v černém opět branku neuznal pro nedovolený zákrok na domácího brankáře. Za pět minut už dali hosté první regulérní branku zápasu, a to když se mezi obránci dokázal prosadit Krchov a nevýraznou střelou poslal hosty do vedení.

Po vedoucí brance Radničtí ožili a za několik minut hbitý Krchov se už dostával za zadáky FC, kde za záchranou brzdu zatáhl stoper Novotný za cenu napomenutí. Bohužel to byla jeho druhá karta, čímž pro něho zápas předčasně skončil. Aby toho nebylo málo, z následného přímého kopu šli hosté do dvoubrankového vedení. Po odrazu od břevna doklepl míč do prázdné branky osamocený Buchanec. Téměř hned po rozehrání ukončil desetiminutovku snů pro hosty opět Buchanec, který po chybě domácí obrany přehodil vyběhnuvšího brankáře.

Ve druhé půli se domácí, ač v deseti, snažili s výsledkem něco udělat. Neustále se hrálo na polovině hostů, blízko ke vstřelení branky měl P.Huml, který svoji střelu opřel o tyč. O chvíli později měl obrovskou šanci domácí Šťastný, jenže z malého vápna dokázal trefit jen brankáře hostů. Poté přišlo na řadu několik rohových kopů, z nichž měl největší šanci R. Marek, ale brankář Radnic svůj tým podržel.

V době kdy měli domácí jasně navrch, se dostali Radničtí do ojedinělého brejku, ze kterého rezultovala jejich největší šance ve 2. půli. Buchanec se ocitl tváří v tvář osamocen proti brankáři Vondráškovi, který ho ale skvěle vychytal. Hosté si konec zápasu pohlídali a tím si připsali další tři body, které je přiblížily vedoucí dvojici na dva body. Pro domácí tým je vzhledem k předvedené hře výsledek utkání až příliš krutý, ale fotbal se hraje na góly a Radnice dokázaly potrestat chyby a nedůslednost obrany FC. S přehledem rozhodoval Lisý z Těškova.

Sestava FC ´96: Vondrášek, Lang, Fast, Novotný, Jedlička, Marek, Martinkovič, P. Huml, D. Huml. Hozák, Hlavička.
Střídali: Huml, J. Mráček, Šťastný.

Trenérem FC ´96 je Robert Fischer a zde je jeho pohled: „S výsledkem nemůžu být samozřejmě spokojen. Ovšem vzhledem k tomu že nám chyběl brankář Štochl, záložník Hrabák (který má ze zápasu se Strašicemi sádru) a v útoku Vaňátko, tak jsme sehráli vyrovnané utkání. Hlavně za druhou půli zasluhují hráči pochvalu, protože i v deseti se snažili hrát aktivně a z výsledkem něco udělat. Ale bohužel neproměnili jsme ani ty nejvyloženější šance. Radničtí nám udělili lekci z produktivity a tím naprosto zaslouženě vyhráli. My se připravíme na další zápas, který hrajeme v sobotu odpoledne v Těškově a pokusíme se o lepší výsledek.“ (rfi)