Mýto–Rokycany B 1:0 (0:0). Když viděl ´dědek´ Ineman soupisku hostů, kroutil hlavou a konstatoval, že ho čeká letecký den.Mohl by totiž 80 procentům fotbalového týmu z Husových sadů tátu! Začátek zápasu tomu odpovídal. Hosté byli pohybliví a domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Po deseti minutách se Slavoj osmělil a byl to Ulrich, který jako první vyslal střelu na branku. Hned z protiútoku Špicla vyzkoušel Drahoňovský a domácí gólman byl na místě.

Ve 13. minutě střílel Sloup těsně vedle a po chvilce křížné střele Ulricha chyběl kousíček, aby našla cíl. Po dvaceti minutách se třáslo břevno mýtské svatyně a těsně před odchodem do kabin se do míče opřel Světlík. Brankář ovšem vyrazil umístěnou ránu na tyč. Záloha z Husových sadů byla v první půli lepší na body, ovšem do kabin šla mužstva za bezbrankového stavu.

Začátek druhého poločasu patřil domácímu Ulrichovi, který stále hledal přesnou mušku. Jednomu z pokusů, směřujícícm do šibenice, chyběly centimetry. Po hodině hry se vyznamenal Špicl, když překazil šanci Hereitovi. Hrálo se stále v rychlé tempu a příznivci měli čemu tleskat. Mezi tyče se nevešel pokus mýtského Michala Huml a při protiútoku musel zachraňovat opět Špicl. Následovaly dvě samostatné akce střídajícího Fišera.

Při druhé zahrál hostující obránce rukou a odpískanou penaltu bezpečně proměnil Ondra Kříž na 1:0. Po chvíli byli hosté blízko vyrovnání, ale Martin Tyc zachránil hlavou na brankové čáře a trestný kop Kozlera odvracel Koníček. Pět minut před koncem hlavičkoval hrající trenér domácích Veselý a održený míč poslal Fišer vedle. Slavoj si počínal zkušeně a pohlídal si konec zápasu.

O víkendu: tabulka se zauzlovala a ve hře o baráž do 1. A třídy je stále hodně celků. Mýto pojede až v neděli do Tlučné.

Pavel Sládek