V úvodním kole divizní skupiny A se před zaplněnými ochozy v Husových sady představila rezerva Bohemians 1905.
FC Rokycany–Bohemians 1905 4:0 (1:0). Branky: Pavel Aubrecht, Hereit, Kubík, Jan Procházka.

Osm set diváků, kteří dorazili na stadion FC, vidělo atraktivní duel, v němž rokycanští fotbalisté většinou režírovali vývoj střetnutí. Dlužno ale dodat, že ´klokani´ zpočátku neprodali kůži lacino. Do dvacáté minuty zahrávali čtyři rohy, s nimiž si poradil gólman Vild ve spolupráci se zadáky. Na opačné straně stadionu udeřilo v 19. minutě. Na konci bleskové akce Kubíka s Lukášem Aubrechtem byl další z klanu Aubrechtů. Tentokrát Pavel. který obešel i gólmana a do prázdné branky zavěsil – 1:0! Vzápětí se mohl proslavit jeho sourozenec Lukáš, ale ochránce svatyně míč vyrazil nohou. Defenzivu FC potrápil snad jen útočník Potočný.

Další góly padaly až ve druhém poločase. Hned ve 46. minutě zaváhali obránci hostů a Lukáš Aubrecht orazítkoval břevno.
Tlak FC narůstal a dokumentovaly ho tři rohové kopy i střely Tobrmana, Jedličky nebo Pavla Aubrechta. Až po hodině hry se měnilo skóre podruhé. Po faulu hostů zahrál famózně Jedlička trestný kop a Hereit se hlavou nemýlil. Rokycany byly na koni, zatímco fotbalisté Bohemians se spíše bránili. V 81. minutě se rozběhl Vaščák. Našel Kubíka a jeho rána k tyči znamenala třígólový náskok FC. Ani to nebylo všechno. V 86. minutě znovu Jedlička perfektně rozehrál standardní situaci a nebojácný Jan Procházka se prosadil v mlýnici pražských zadáků.

Příznivci FC odměnili výkon i výsledek svých miláčků aplausem. Naprosto oprávněným, neboť v úvodním kole to byla rekordní návštěva skupiny A a se Strakonicemi i nejvyšší vítězství. Náramně hřeje, jenže další kvalitní protivníci čekají!

Ve 2. kole: hned v neděli 21. srpna se rozjedou Rokycany do Kolovče za Slavojem. Krajské derby začíná v 16 hodin a soupeř potřebuje napravit zaváhání se Slavií. Podlehl rezervě sešívaných 0:1, ale dlužno dodat, že Pražané se prý představili ve výborném světle.