Smutní odcházeli fanoušci FC Rokycany po divizním souboji s krajským rivalem.

FC Rokycany SK Klatovy 1:3 (0:1).

V domácím kádru chyběli zraněný Spěváček, Černý i zaneprázdněný Špic, a tak si trenér Aubrecht musel pomoci posilami v podobě Marka Jedličky a dorostenců Jana Kalaše a Daniela Skopového. Všichni tři během utkání podali maximální výkon. Na body to ovšem nestačilo.

V 8. minutě viděli diváci slibný přímý kop v podání Pavla Aubrechta. Míč se stáčel do pravého horního rohu, ale brankář Rojík byl pozorný. V 11. minutě po vzájemném kontaktu Vojka a domácího Jedličky vyhodnotil sudí Ulrich situaci jako faul ve prospěch hostí. Přímý kop realizoval Janda, ale Vilda neohrozil. Po čtvrthodině hry začali Klatovští dotírat na jeho bránu čím dál častěji a měli převahu. Ve 30. minutě po závaru v šestnáctce odvracel míč Jedlička. Jenže o sedm minut později kopali hosté první roh a kapitán Mészáros nedal Vildovi šanci. Do konce první části se skóre neměnilo.

Do druhého poločasu vlétli aktivněji domácí. Hned ve 46. minutě pálil na bránu Pavel Aubrecht, ale trefil pouze tyč. Ve 49. minutě uviděl žluté napomenutí kapitán Hereit za to, že nedovoleně zastavil klatovského protivníka. O dvě minuty později byl stejně potrestán i Kalaš, také za faul na kapitána Mészároše. Vzápětí přišla další pohroma! Před Vildem se vynořil neobsazený Říský a i když mu rokycanský gólman vyběhnutím zmenšil střelecký úhel, podařilo se mu poslat balón ke vzdálenější tyči. Klatovy vedly rozdílem dvou branek.

Rokycany se ale nevzdávaly bez boje. V 56. minutě jejich slibnou šanci po přímém kopu zastavila píšťalka hlavního sudího pro údajný útočný faul. O dvě minuty později brankář Rojík zlikvidoval se štěstím střelu i následnou dorážku. V další minutě ho zkusil Kalaš překonat zblízka hlavou. Po hodině hry konečně Rokycany prolomily střeleckou smůlu, když se trefil Pavel Aubrecht. Vidina dělby bodů hnala domácí kupředu. V 64. minutě se probil přes půlku hřiště do šestnáctky Skopový, ale Jindřich trefil pouze břevno. Také v 71. minutě stála v cestě k vyrovnávacímu gólu spojnice obou tyčí.

V 73. minutě se diváci dožadovali pokutového kopu, ale píšťalka sudího Ulricha zůstala němá. O šest minut později se vyznamenal Vild zákrokem proti střídajícímu Pavlovičovi při souboji jeden na jednoho. Závěrečný tlak Rokycan gradoval, jenže platilo známé nedáš dostaneš. Vild při snaze o rychlou rozehrávku nešťastně trefil klatovského Lukáše Krásného. Ten měl díky tomu volnou cestu k prázdné bráně. Přestože se Vild snažil chybu napravit, nestačil ho dohonit a Krásný střelou do odkryté svatyně pojistil vedení Klatov na 1:3.

Příští kolo: v sobotu vyrazí Rokycany do sousedního okresu. Hořovicko se přes porážku na Motorletu hřeje na výsluní skupiny A.