FC Rokycany – Ostrov nad Ohří 4:2

Oba celky jsou ohroženy sestupem a v sázce byly nesmírně cenné body. Domácí se radovali hned po šesti minutách. Končal potrestal zaváhání Tolara a naservíroval míč Černému, před nímž byla opuštěná svatyně. Pět minut na to se ale radoval i protivník. Diviš se nemýlil a začínalo se od nuly. Nikoliv na dlouho, protože ve 24. minutě už to bylo 2:1. Mladík Vileta (dopoledne zvládl zkoušku dospělosti) zužitkoval Končalovu nabídku a odstartoval vlastní šou!

Ostrovští však byli nepříjemným sokem a dvakrát dopravili míč za Vildova záda. Jenže vždy po porušení pravidla o ofsajdu, takže do kabin šla mužstva s vidinou otevřené konfrontace.

Soupeř se po obrátce snažil o vyrovnání, ovšem křídla mu přistřihl opět Vileta. V 61. minutě využil přihrávku Končala (v zápase by mohl být oslavován dvorní asistent), obešel zadáka i gólmana a upravil na 3:1. Hattrick mohl Vileta slavit pět minut před koncem. Využil Filákovy chyby při rozehrávce a bylo to o tři góly! Vzápětí sice po rohovém kopu kontroval ostrovský Tolar, ale výhru si Rokycany vzít nenechaly. Udělaly tak další krok k záchraně a navíc jim v sobotu nebo v neděli pomohly nezdary Jankova či Malše Roudného.

Závěr sezony: ve zbývajících čtyřech kolech pojede FC na pražský Motorlet (tuto sobotu) a do Plzně za Doubravkou. V Husových sadech ho čeká Jankov (sobota 3. června) a při loučení Čížová.