Na stadionu FC Rokycany se schyluje ke startu fotbalové divize.
FC Rokycany–Bohemians 1905 B, pátek v 18.00. Už jen hodiny nás dělí od výkopu republikové soutěže, která se do okresního města vrací po sedmi sezónách. Tým FC v tomto období startoval v krajském přeboru. Vesměs s vlastními odchovanci a většinou na medailových postech. Při letošním zemětřesení ve skupinách pak rokycanské vedení využilo možnost postupu ze třetího místa. Lépe na tom byl pouze vítězný Chrást (nahoru ale nechtěl) a Tachov, s nímž se FC pral do posledního kola o stříbro.

Pozítří dorazí do Husových sadů soupeř zvučného jména. Klokani mají v hlavním městě značné divácké zázemí a první celek v lize válí. Nyní porazil i mistra z Plzně a na vítězné vlně se chtějí vézt rovněž mladíci Bohemians. Nelze vyloučit, že je posílí někteří zkušenější borci, protože mužstvo z Edenu hraje až v pondělí na jabloneckém stadionu před televizními kamerami.

Každopádně se vyplatí přijít v pátek včas, protože se předpokládá rekordní divácká kulisa. Trio rozhodčích dorazí z jižních Čech a delegát Peteřík z Plzně.

Připomeňme si ještě poslední přípravný souboj FC.
FC Rokycany–Český lev Beroun 4:2. V Husových sadech byl trenér Pavel Aubrecht spokojen zejména s první půlí, po níž jeho svěřenci vedli 2:0. Po změně stran už to tak přesvědčivé nebylo, když dusné počasí ubíralo oběma mužstvům hodně sil. Přesto byly k vidění ještě čtyři branky, po dvou na každé straně. Za vítězný kolektiv pálili do černého Vaščák, Šíša, Lukáš Aubrecht a Kocour.