O víkendu Slavoj rozdrtil Blovice 17:0 a byla to jeho dvacátá výhra v řadě. Úchvatná série započala na konci března letošního roku a je ve hvězdách, na kolika zápasech se zastaví. „Tradičně nejtěžší zápas jsme odehráli se Smíchovem a nedávné střetnutí se Žákavou kluci naštěstí ukopali,“ ohlédl se lodivod Milan Huml.

Trenérský štáb těží z poctivé a tvrdé práce za poslední tři roky. Kromě Humla se o dorostence starají Marek Lupáč, Lukáš Smitka, Jiří Florián a na brankáře dohlíží Petr Průša. „S kolegy preferujeme rodinný přístup, všichni v klubu si tykáme. Ale naopak, když cítíme z kluků pokles snahy, nastolíme režim „jak vy nám, tak my k vám.“ Přesto si dovolím tvrdit, že zde máme skvělou partu, což je v dnešní době hlavní cíl úspěchu,“ popisuje kabinu Průša.

Letošní ročník je poslední pro osu týmu. Bratři Melkové, Pfeifer, Mackovič a Pelnas se s dorosteneckým dresem rozloučí. V Mýtě však nemají problém s hledáním nových fotbalistů. „Úspěšné tažení zaznamenali rodiče a kluky nám poslali. Dost nám tím ulehčili práci. V létě odešlo šest kluků, ale devět nových přišlo,“ uvedl spokojeně Huml. Zajímavý byl příchod obránce Jakuba Lenka z Mostu, jehož otec pracuje ve Zbiroze jako kastelán.

Huml před časem začal působit i u rezervního týmu mýtských mužů, což umožnilo zejména snazší začlenění dorostenců do dospělého fotbalu. Pochvaluje i raketový vzestup Martina Brože. Mýtského odchovance a bývalého kapitána dorostu, který pravidelně nastupuje za divizní tým. „Martinova kariéra může být příkladem pro vrstevníky. Dřina přináší výsledek,“ uzavřel povídání trenér.