Následovaly šílené desítky minut, kdy na stadion dorazila záchranka, nakonec na hřišti přistával i vrtulník. Začal boj o lidský život, který je daleko důležitější.

SK Petřín Plzeň (červení), archivní snímek.
Petřín zdolal Cheb a slaví. Vodrážka: Máme co zlepšovat, měli jsme i štěstí

A jen tak pro zpravodajskou povinnost. Tachov po brance Brauna z 15. minuty vedl, ale v závěru první půle klatovský Lukeš vyrovnal a po přestávce hosté brankou Krejčiříka a vlastním gólem Umanského otočili na konečných 3:1.

„Klobouček před našima klukama, že šli zápas dohrát…,“ uvedl vedoucí tachovského mužstva Jan Vydra. Z pochopitelných důvodů už to bylo bez kapitána Viterny. Tachovští pak vyzdvihli i přístup klatovského soupeře.

„Obrovský respekt před klukama z Klatov i rozhodčími, že vše nechali na nás… Rozhodli jsme se hrát, chtěli jsme vyhrát pro pana Viternu, což se nezdařilo, ale nevadí,“ doplnil Vydra.

Daleko podstatnější je, že věrný fanoušek by měl být v pořádku. „Pavle, pane Viterno v myšlenkách jsme s vámi, brzy na Efkáčku na viděnou,“ poslal mu klub na Facebooku dojemný vzkaz. Tak snad vše dobře dopadne.

FK Tachov – SK Klatovy 1898 1:3

Poločas: 1:1. Branky: 15. Braun – 45. Lukeš, 56. Krejčiřík, 70. Umanskyi vlastní. ŽK: 1:3. ČK: 85. Šoul (Tachov). Sestava Tachova: Landrgott – Semenov (73. Nieves), Umanskyi, Viterna (46. Horvát), Lanfranchi (87. Bulajev), Kořínek, Šoul, Šroub (80. Brejcha), Vejvoda, Sláma, Braun. Sestava Klatov: Valeš – Mareš, Velfl (65. Vaněk), Ferko, Lávička, Janda, Mészáros, Krejčiřík (89. Barborka), Prokop (83. Javorský), Holík (65. Málek), Lukeš. 

FC Viktoria Plzeň B (červenomodří), archivní snímek.
Viktoriáni se na ostrý start sezony naladili výhrou nad třetiligovým Mostem