Jiskra Domažlice B – FC Rokycany 1:0 (0:0)

Aktivněji začali domácí a Kubrův centr hosté odvrátili na roh. Rokycany pak zastavil v útoku ofsajd Černého a zadáci stačili odvrátit Aubrechtův centr. Neprosadil se ani Černý, a to hned dvakrát. Nejprve při trestném kopu a chvíli na to po individuálním průniku, kdy jeho dělovku vyrazil brankář Brych. Přímo k Aubrechtovi, ale i jeho hlavičku gólman zneškodnil. Na opačné straně se vyznamenal Jevčák ve 26. minutě a zachránil FC od pohromy i o osm minut později po Vlčkově voleji.

Rovnocenná partie pokračovala také po změně stran. do tyče pálil Debellis v 55. minutě a vypadalo to, že Rokycany postupně přebírají taktovku. Jenže právě v tomto momentu došlo k rozluštění výsledkové tajenky. Lucák se protáhl mezi dvěma zadáky, jeho centr zleva odvrátil obránce FC poslal jen ke Kadlecovi, který se z dvanácti metrů nemýlil – 1:0.

Smolný okamžik naše vyslance nepřibrzdil v rozletu. Střely Filipce a Černého cíl nenašly a Inemana zastavil ofsajd.

Tři minuty před koncem Brych vyboxoval Kopečného centr a vzápětí začaly pracovat nervy. Odnesl to domácí Jakub Korelus červenou kartou a za urážky sudího vykázáním asistent trenéra FC Václav Procházka. Disciplinární komise PKFS už vynesla verdikt ve formě pokuty.

Branka: 63. Kadlec.

ŽK: 5:3. ČK: 1:0 (90. Jakub Korelus). Rozhodčí: Koura – Mazanec, Brůha. Delegát: Sádovský. Diváků: 118.

Jiskra Domažlice B: Brych – Pavlíček, T. Korelus, J. Korelus, Kubr, Teršl, Hojda, Vlček, Kadlec (82.Kalný), Lucák (90. Nguyen Dang Quang), O. Černý (34. Sova). Trenéři: Steinbrücker a Vlček.

FC Rokycany: Jevčák, Klír, Aubrecht, Hereit, M. Černý, Procházka, Vaščák, Ječmen (70. Filipec), Debellis, Ineman (80. Kopečný), Vileta. Trenér: Vágner.

V úterý: rokycanští fanoušci vyrazí na krajský přebor až v úterý 1. května. Chlapi FC přivítají od sedmnácti hodin v dohrávce kola Baník Stříbro.

S předstihem informujeme, že atraktivní duel FC Rokycany s vedoucím Tachovem má být sehrán už v pátek 11. května.