ONDŘEJ ŠIK
Ejpovice – Druhá liga v národní házené se po letním odpočinku opět rozjela. Taková událost samozřejmě nemohla minout Ejpovice kam zavítal odvěký rival z Oseka.
Ejpovice–Osek 14:10 (8:7). Domácí dlouhodobě disponují kvalitní obranou ve složení M. Cingroš, Šik, Kalčík a doplnil je nezdolný Martin Hucl. Byl to pro něho mimochodem třetí zápas během sedmi hodin! V bráně neomylně vládne Jan Trnka, kterého doplňoval veliký příslib do budoucna Václav Vild. Útok pracoval ve složení Klail, Kugler, Andrlík, J. Cingroš, Martínek a Langmajer.
Do utkání domácí vstoupili bez jakéhokoliv respektu a vybudovali si solidní náskok 5:2. Byl to hlavně Václav Klail, který uváděl obranu hostů do role statistů. V obraně se dařilo všem zmíněným borcům a především Kalčík zblokoval, co se dalo! Útok Oseka byl zralý na ručník. Poté však přišel výpadek Ejpovic v ofenzivě, pár laciných branek a soupeř se najednou dotáhl na poločasových 8:7.
Do druhého poločasu Ejpovičtí vstoupili s pozměněným útokem, a to přineslo kýžený impuls. Ejpovice opět začaly navyšovat skóre. Obrana pracovala na nejvyšší obrátky a gólman Trnka chytal možné i nemožné. Tři obdržené branky za poločas podtrhují vše. Házenkáři pořádajícího klubu nakonec zaslouženě zvítězili rozdílem čtyř branek. O jejich góly se podělili: Klail 7, Kugler a Andrlík po dvou, Cingroš tři. Zápas s přehledem odřídil rozhodčí Zadražil z Přeštic.
Další zástupci okresu: Všenice utrpěly doma debakl 7:18 s Tymákovem. Nedařilo se ani loni prvoligovým házenkářům TJ Litohlavy, kteří neuspěli v Řevnicích poměrem 21:23.