Ejpovice- Druhou ligu národních házenkářů odstartovalo v roce 2012 přitažlivé derby

20.4.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Alena Burešová

Hned v úvodním jarním dějství II. ligy národních házenkářů na sebe narazily celky z našeho okresu.

EjpoviceOsek 17:20 (10:11). Za hosty Hirman 9, Maršík 6 a Kozák pět branek.

Lepší start měli hosté. V osmé minutě vedli 1:5, ale pak se dění na umělohmotném povrchu 8. minutě vedli 1:5. Ejpovičtí se však nevzdali a trpělivou hrou, v níž jim vycházely především signály směřované mezi oba záložníky, snižovali soupeřův náskok. Ve 22. minutě srovnali stav na 8:8. Osek poté znovu procitnul z letargie a až do přestávky se oba protivníci střídali ve vedení. Nakonec se z nejtěsnějšího vedení těšil Osek, když brankář Polák kryl po čase trestný hod člena širšího reprezentačního výběru Šelepa.

Do 2. půle Osečtí napodobili lídra z Čakovic. Dokázali v útočném pásmu vydržet i tři minuty a pak teprve vsítili gól! Domácí na osecké branky dokázali odpovídat, a tak ve 46. minutě byl stav 14:16 pro Osek. Pak ovšem došlo ke klíčovému zlomu, kdy se Ejpovickým přilepila na ruce střelecká smůla. Neproměnili několik vypracovaných příležitostí a naopak Oseckým do branky spadlo prakticky vše, co na ní hodili. Pět minut před koncem vedl Osek 15:20 a byl na nejlepší cestě za bodovým ziskem. V závěru se sice do jeho hry nepochopitelně vkradla nervozita, ale Ejpovičtí jeho chyby dokázali potrestat pouze dvěma brankami.

V dresu vítězů zasluhuje absolutorium útočná formace, která utkání odtáhla ve třech lidech. V obraně vedle srdcaře Tomáška na sebe upozornil na prostředku hrající Brandtner, který na nezvyklém postu podal perfektní výkon a společně s pozorným brankářem Polákem se výrazně přičinil o úspěch hostů.

Novinkou jarní sezóny je hodnocení nejlepších hráčů utkání, jež provádějí vedoucí družstev u hráčů protivníka. Zcela po zásluze se jimi staly střelecké osobnosti utkání, neboť svými góly táhly svá mužstva. Byli jimi oba kapitáni domácí V. Klail a Hirman v dresu vítězů. K bezproblémovému průběhu přispěl perfektním výkonem sudí Václav Šimice z Božkova.

20.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.