Generální sekretář FAČR Jan Pauly připravil s kolegy materiál definující systematické změny pro trénování. Předložen byl Národní sportovní agentuře a fotbal ho chce prosadit na úrovni vládního opatření v co nejkratším termínu.

Klíčovými body materiálu jsou:

1. Změna přístupu k výkladu velikosti sportoviště. Fotbal disponuje plochou hřiště cca 6000 metrů čtverečních!

2. Navýšení počtu trénujících hráčů na jednom sportovišti. Je nepřijatelné ctít dále pravidlo, že na hřišti bude jedna dvojice.

3. Poskytnutí a distribuce metodických videí členům FAČR k uspořádání tréninkové jednotky. Metodická videa lze sledovat na webových stránkách asociace www.fotbal.cz.

4. Přísné dodržení všech hygienických opatření zajišťující bezpečnost a eliminaci možného šíření nemoci covid-19.

Změna musí být okamžitá, v opačném případě budou škody na našich dětech nenapravitelné. Amatérský sport nemůže zůstat v pozadí. „Chce se mi věřit, že každodenní práce lidí v asociaci, za níž jim patří velký dík, dojde brzy smysluplného cíle a my se budeme moci vrátit k naší milované hře.“ zdůrazňuje Pauly.

Krajská valná hromada oslovuje delegáty Rokycan, Mýta i Radnic

Rokycansko – Na pátek 19. března je připravovaná valná hromada okresního fotbalového svazu. Dějištěm bude Triana na nádvoří rokycanské radnice se zahájením v šestnáct hodin. Na sklonku týdne byly na úřední desce OFS (www.fotbal.cz) vyvěšeny všechny významné dokumenty. V čase minimálně čtyři týdny předem a s formulářem pro návrhy na předsedu VV, členy výkonného výboru i revizní komise.

Rovněž volební krajská konference už zná termín. Středa 21. dubna a hotel Primavera na okraji Plzně. Za okres se zúčastní pět zástupců OFS a dále delegáti klubů podle aktuálního umístění v soutěžích. Tedy Rokycany a Radnice (1. A třída) i Slavoj Mýto (1. B třída).

Hvězdou ejpovického kempu je Darida

Ejpovice – Pokud to situace dovolí, obsadí začátkem prázdnin rekreační území pod Ejpovicemi talentovaní fotbalisté.

Kemp by se měl konat od 4. do 9. července. Dějištěm je areál Diana a akce bude určena pro mladé fotbalisty – ročníky 2009-2013 (U8-U12) s omezenou kapacitou 44 míst.

Tábor je chystaný pro aktivní hráče na různých úrovních, ale i pro úplné začátečníky. Pro budoucí hvězdy nejrozšířenějšího sportu jsou připraveny zábavné a moderní tréninkové jednotky pod vedením licencovaných trenérů a bývalých ligových hráčů.

Hlavní hvězdou fotbalového kempu bude reprezentační záložník Vladimír Darida. Cenné rady bude předávat i další bývalý hráč Viktorie Daniel Boček, držitel trenérské licence UEFA. Mezi známá jména patří rovněž dvojice Matěj Končel a David Štípek, nové posily divizních Přeštic.

Cena tábora činí 6500 korun. V ceně je kompletní zajištění ubytování, stravování, pitný režim, tréninkové jednotky, volnočasové aktivity, pronájmy sportovních ploch, doprava na trénink, zajištění veškerých tréninkových pomůcek a také tréninkové triko BeaPRO.

Individuální tréninky: pro nedočkavce je připravená výhodná forma další aktivity. Pro fotbalisty všech věkových kategorií jsou v březnu organizované tréninky v areálu Senco Doubravka. Individuální trénink při účasti dvou osob (hráč a trenér) vyjde na 200 korun za hodinu.

Kontakty: www.beaprofotbalovytabor.cz, beaprofotbalovytabor@email.cz, telefon 775 677 995.