A začali pořádně zostra, hned na úvod je čekal dvoufázový trénink a v podobném duchu budou pokračovat až do konce týdne, na vánoční svátky dostanou volno a opět se sejdou v úterý 27. prosince.

„Bylo důležité, aby si kluci po náročném podzimu odpočinuli a dali se dohromady zdravotně. Ale již během prosince si plnili individuální plány,“ uvedl plzeňský kouč Michal Bílek, jenž už měl k dispozici až na Václava Jemelku i všechny rekonvalescenty (Jan Kopic, Jan Kliment, Václav Sýkora, Radim Řezník a Mohamed Tijani).

„I díky jejich návratu věřím, že budeme na jaře silnější,“ doplnil trenér Viktorie, který s týmem začal netradičně již před Vánoci.

Matěj Vydra poprvé v Plzni.
Vydra se potkal v Plzni s parťáky z Jihlavy i známým trenérem

První část proběhne výhradně v domácích podmínkách. Začátkem ledna ji zpestří v tréninkovém areálu v plzeňské Luční ulici dva zápasy, ve středu 4. ledna vyzvou svěřenci trenéra Michala Bílka divizní SK Plzeň--Petřín a v sobotu pak od 10.30 prvoligové Pardubice.

V následujícím týdnu odletí 11. ledna plzeňští fotbalisté na tradiční soustředění do Španělska, které bude tentokrát v Benidormu.

A tam sehrají další tři přípravné zápasy se zahraničními celky. „Jména soupeřů pro španělské soustředění se v těchto dnech finalizují. Jakmile bude vše potvrzené, budeme o soupeřích informovat,“ uvedl na startu přípravy mluvčí klubu Václav Hanzlík.