Za nepříjemným soupeřem se vypravil první tým mužů Rokycan v sobotu. Zápas se po dohodě oddílů hrál už od 14:30 hodin. Nervóznímu začátku nepřispělo ani to, že se až na malé výjimky navzdory mrazivému počasí hráči obou klubů museli vzdát termoprádla, protože barevně nekorespondovalo s barvou rukávů na dresech.

První poločas byl poměrně vyrovnaný a hrál se rychlý fotbal nahoru dolů. Domácí zahrozili vážněji dvěma střelami z hranice šestnáctky, ale Špiroch byl pozorný. Napjatou atmosféru podkresloval i zvuk vrtulníku, který nad Plzní monitoroval cestu Baníkovců k ligovému utkání do Štruncových sadů.

K nepříjemné události došlo ve 40. minutě, kdy se po srážce s kapitánem Čupalkou zranil Debellis a musel střídat. Teprve po návštěvě rentgenu se ukázalo, že jeho zranění je daleko vážnějšího rázu. Po střetu s holení soupeře má Debellis zlomenou zánártní kůstku, takže pro něj jarní sezóna skončila. Na hřišti ho nahradil mladičký Kroc. Vynucené střídání se nakonec ukázalo být rozhodujícím. V 53. minutě totiž Kroc otevřel skóre zápasu. Proti rychlonohému dorostenci sice vyběhl brankář Liška a skočil mu pod nohy. Kroc ale v pádu dokázal gólmana z rohu brankového území přehodit.

Na další branku si museli promrzlí diváci počkat až do 76. minuty. Po autu od střídačky hostů a centru před branku přenechal Procházka patičkou míč za sebe Pavlu Aubrechtovi, který překonal Lišku podruhé. O deset minut později dokonali Rokycanští demolici Rapidu. Lukáš Aubrecht poslal od vlastní šestnáctky míč přes celé hřiště. Ten skočil na rohu pokutového území hostů, Kroc ho hlavou přizvedl a Procházka střelou z úhlu propálil domácího gólmana potřetí.

„Jsem rád, že jsme dokázali vyhrát. Proti takhle běhavému soupeři to nebyl lehký zápas. Kluci ukázali velikou bojovnost, která byla rozhodující. Za individuální výkon bych chtěl pochválit Davida Kroce,“ řekl po utkání trenér Milan Dejmek.

Sestava Rokycan: Špiroch – Hereit (K), Sadílek, Veselý, Lukáš Aubrecht, Procházka, Pavel Aubrecht, Ženíšek,Debellis (42. Kroc) Ineman (58. Vaščák), Vileta.

V příštím kole hostí Rokycany v Husových sadech nevyzpytatelný Nepomuk. Utkání začíná v sobotu 20. dubna od 17 hodin.