Mnohem hubenější byla sestava soupeře ze Svéradic. Po výprasku na Petříně (1:15) dorazil tým z Klatovska pouze v jedenácti lidech a od začátku se bránil. Vitouš střílel těsně vedle, Aubrecht nad břevno a ve 22. minutě nedosáhl Krč na míč po rohovém kopu. Vynahradil si to o tři minuty později a otevřel skóre. Tlak Radnic pokračoval a Spěváčkův pokus zasvištěl vedle tyče. Vzápětí ale Fencl dorazil gólmanem vytěsněnou střelu podruhé za jeho záda! Před odchodem do kabin dal o sobě znovu vědět Aubrecht, ale ochránce svatyně dělovku zneškodnil. Ve 42. minutě byl v šestnáctce hostů sražený Polášek a sudí Valenta nezaváhal. Pokutový kop bezpečně proměnil Spěváček.

Odevzdaný protivník mohl snížit v 50. minutě, jenže trestný kop skončil ve zdi radnických zadáků. Skóre se tedy znovu měnilo na druhé straně. Rýdl realizoval perfektně v 63. minutě trestný kop a bylo to 4:0. Chvíli na to Aubrechtova hlavička zaplula k tyči a v 68. minutě se prosadil Habr. Sedmý důvod k jásotu připravil příznivcům znovu Aubrecht.

Sedmibrankový nářez Svéradic vystihuje průběh utkání, ovšem Radnice nesmí usnout na vavřínech.

V sobotu: konfrontace nováčků se uskuteční pod Svatoborem. Radnice cestují do Hrádku u Sušice.

Sokol Radnice – FK Svéradice 7:0

Branky: 66. a 70. Aubrecht, 25. Krč, 28. Fencl, 42. Spěváček z PK, 63. Rýdl, 68. Habr.

Radnice: Volák – Rýdl, Spěváček (72. Paleček), Krč, Poláček, Habr (77. Svoboda), Vitouš, Valenta, Aubrecht (76. Maštera), Fencl (37. Kvasnička), Kroc (67. Draský).