S pocitem křivdy se vraceli z minulého divizního vystoupení fotbalisté Rokycan. V Mariánských Lázních prohráli 0:2 a přispěly k tomu rozporuplné výroky trojice rozhodčích i agresivní pojetí soupeře. „Zápas jsme potřebovali zvládnout, protože se nám v posledních zápasech nedařilo jak výsledkově, tak i herně,“ přiznával kapitán Viktorie Michal Drahorád. Lázeňský tým nacvičil pár taktických prvků a udeřil dvakrát v koncovce prvního poločasu. Nejprve se po standardní situaci trefil zblízka Nedbalý a stejný hráč proměnil ve 40. minutě ´neviditelný´ pokutový kop.

Ve druhém dějství naši vyslanci chtěli s nepříznivým stavem něco udělat. Vytvořili si pár šancí, ovšem domácí hrozili brejky do otevřené obrany FC. Skóre se ovšem nezměnilo a na konto pasív si Rokycany připsaly i tři žluté karty (Sadílek, Procházka, Denk).

A jak pozítří?

FC Rokycany – Dynamo České Budějovice B, sobota 21. září od 16.30, rozhodčí Nehasil.

Fotbalisté se budou tentokrát dělit o přízeň fanoušků se slavnostmi pod věží. Do Husových sadů přijíždí rezerva ligového mužstva, která zaváhala pouze při premiéře v Klatovech. Od té doby neprohrála a jen druhá s tříbodovou ztrátou na Přeštice! Půjde tudíž o kvalitního protivníka a slabou náplastí je pro FC skutečnost, že ve stejný den Budějovice A přivítají Viktorii Plzeň.

Příznivci FC budou ve střehu také druhý den.

FC Rokycany B – Radnice, neděle 22. 9., začátek v 15 hodin. Lídra 1. A třídy čeká prestižní derby s výtečným nováčkem!