„Dáme jim trojku,“ shodovali se před výkope nenapravitelní optimisté v klubových proprietách. Při šanci hostujícího Lukeše však dvanácti chlapům kolem stolu pořádně zatrnulo. Ve 25. minutě ale příznivci Pražanů vybuchli nadšením. Exportní hlavička (kde byli v tu chvíli stopeři?) poslala lídra tabulky do vedení.

„Máme přímo v hledišti pár našich kolegů,“ nechal se slyšet zakladatel a šéf místního odboru Vlastislav veselý. Nejen pro slávisty, ale také pro zbývající hosty přichystal uzená žebírka a v poločasové přestávce nezapomněl poblahopřát čerstvému ženichovi. V srdci Martina Špeliny pochopitelně pulzuje sešívaná krev.

Po obrátce domácí několikrát zabušili na baníkovská vrátka, ale jejich brankář se už zaskočit nenechal. Bílomodrou šálu Ostravy si do hospůdky přinesl známý stratég Petr Farnik, ovšem palce držel svým miláčků zbytečně. Chachaři se neprosadili a vraceli se s prázdnou.

„Bít se však kvůli tomu nebudeme,“ usmíval se Petr na svého hostitele Veselého, kterého nyní zajímá účinkování syna Michala v dresu Vlašimi. Vedoucí mužstvo České fotbalové ligy kope v neděli ráno v Plzni se zálohou Viktorie (Luční ulice výkopem v 10.15 hodin).