V první půli gólmanovi hostů Jančovi dvakrát pomohla branková konstrukce, ve druhé půli měl velkou šanci skórovat Tlustý.

FC Rokycany - FK Holýšov 0:0
Domácí vyrukovali na tabulkového souseda bez Koreluse (zranění) a Tobrmana s Horváthem (nemoc). Potíže měli i Prchlík s Blechou.

Přesto Rokycany zahrozily hned v úvodu Fialou a poté hlavičkoval nebezpečně Martin Scheinherr. Ze šance jeho bratra Jiřího rezultoval pouze roh a v minutě osmnácté musel z bojiště zmíněný Prchlík. Nahradil ho mladý Šíša. Na druhé straně areálu zahrozil Beneš, který se dostal do zakončení a mířil těsně vedle.

Poté se hrálo především ve středu pole bez větších šancí. Výjimkou byla individuální akce rokycanského Marka Jedličky, který se uvolnil a výstavní střelou orazítkoval břevno Jančovy branky. Před odchodem do kabin hlavičkoval Fiala ve vyložené příležitosti, jenže jeho pokus se mezi tyče nevešel.

Ve druhém poločase se dostával častěji do zakončení i Holýšov. Osamocený Schamberger po centru mířil nad branku domácích, stejně jako Multrus po přihrávce od Jeniše. V dresu FC byl nebezpečný především Marek Jedlička. Jeho dělovky zmařil výtečný Janča a protože se neproslavili ani Šíša s Fialou, svítily na ukazateli dvě nuly.

Změnit to mohla 80. minuta, kdy se po rychlém brejku řítil sám na bránu holýšovský kanonýr Tlustý. Po celou dobu byl držen za dres Fialou. Rozhodčí Jambura zprvu posoudil situaci jako penaltovou, ale po protestech domácích hráčů pokutový kop správně odvolal a vytěsnil faul za hranici šestnáctky.

Viník musel pod sprchy a sledoval, jak Trhlík napálil míč příliš vysoko. Deset našich borců přitlačilo Chody na jejich obrannou polovinu, ovšem ani Jiří Scheinherr jim nezajistil v 89. minutě tři body.

ŽK: 1:1; ČK: 1:0, diváků: 280.

V neděli odpoledne vyrazí Rokycany na horkou půdu do Kolovče. Konfrontace dvou nejlepších mužstev soutěže je očekávána s napětím. Svěřena byla trojici rozhodčích ze SRN a očekává se návštěva kolem tisícovky fanoušků. Věřme, že ostřílený kádr FC si na cestu přibalí přesnou mušku!

Pavel Grimm