Zvláštní pohled je na tabulku skupiny C krajské 1. B třídy v kopané. Před závěrečným kolem je jasné, že na špici bude přezimovat Raková a jde jen o to, s jakým náskokem. Zbývajících šest zástupců Rokycanska se ale seřadilo od 8. do 13. příčky, což značí urputný boj o záchranu v odvetné části! Připomeňme si minulé kolo:

Příkosice Kralovice 3:2. Druhý celek tabulky zlobil, ale z areálu Čechie si body nevezl. Přispěl k tomu střelecky disponovaný Pražák, autor dvou branek. O zbývající se postaral zkušený Votípka.

Chrást Mýto B 2:3. Domácí klesli po 12. dějství ke dnu, i když to tak nevypadalo. Vedli 2:0, ovšem Fišer, Vild a Tomáš Hatina vývoj utkání otočili. V závěru byl sice vyloučen Chmelík, ale Slavoj cennou výhru udržel.

Tlučná Radnice 2:0. Sokol se na trávníku seveřanů držel statečně, ale inkasoval v závěru obou poločasů. Radničtí také končili v deseti, Draský byl za zmaření brankové šance potrestán důtkou.

Raková Zbiroh 3:2. O dramatickém derby více v samostatném článku.

Hrádek Kaznějov 0:7. Tým TJ měl značné problémy se sestavou (zranění, nemoci, atd.). Vykrystalizoval z toho nářez, o který se staral především Vinkler se šesti góly.

Volduchy Dynamo ZČE 2:2, penalty 2:4. Penaltoví králové padli. Hřebenáři po sedmi úspěšných rozstřelech osmý nezvládli.

Volduchy od prvních minut vsadily na brejky. V 5. minutě se řítil do obrovské šance Tomáš Kratochvíl, klasickým bodlem ale svatyni energetiků minul. V 7. minutě vystrašili tvrdou ranou hosté gólmana Fouse a pak už ale opět hrozili jen borci TJ. Těsně minul Hoblík a v 17. minutě Zlatohlávek posunul míč na Moravce, který nádherně levačkou přehodil brankáře 1:0! Potvrdit náskok mohl T. Kratochvíl, ale místo střely volil přihrávku. Závar před Fousem vzápětí vyřešil Přibík, ale jinak domácí zlobili zadáky Dynama ZČE. Zlatohlávkovi ke skórování chyběly doslova centimetry a trest přišel po půlhodině hry. Ve 34. minutě házeli hosté aut, domácí prohráli souboj o míč a neobsazený hráč Plzeňanů překonal Fouse 1:1! Ve 40. minutě se situace opakovala a se stejným výsledkem, takže Dynamo se ujalo vedení 1:2!

Druhý políček Volduchy probral. Ve 41. minutě Kratochvílovu bombu vytáhl gólman a z pokračující akce vstřelili ´hřebenáři´ gól, který však nebyl pro ofsajd uznán! Druhé dějství se už hrálo v režii pořádající TJ. Neprosadili se Jan Černý, Hoblík, znovu J. Černý a kýžené vyrovnání se nekonalo. V posledních patnácti minutách se Volduchy odhodlaly ke hře na tři obránce. Příležitosti znovu zahodili Hoblík s černým, ale v 92. minutě to přišlo. Faulovaný Hoblík nádhernou technickou střelou z trestného kopu vymetl horní roh branky! Škoda, že při penaltách to nevyšlo…