Okresní derby v 1. B třídě na hrádeckém trávníku přineslo sedm branek a hodně emotivní atmosféru.

TJ Hrádek Čechie Příkosice 3:4 (2:2). Příkosičtí se ujali v 18. minutě vedení brankou Janouta. Jenže, kdo čekal jednoznačný výsledek, značně se přepočítal.

HRÁDECKÝ OBRAT

Ve 26. minutě vyrovnal Hájek a o čtyři minuty později po zákroku Nového nařídil sudí Homr pokutový kop ve prospěch domácí TJ. Kreidl se nemýlil, a tak domácí vedli 2:1. Minutu před koncem první půle se o vyrovnávací branku postaral Kohout.

KOHOUT ROZHODL

Domácí se nevzdávali vyhlídky na tři body, zaručující jim naději na setrvání v soutěži a v 60. minutě se opět dostali do vedení trefou Valdhanse. Hra se značně přiostřila. Jenže ani hráči Čechie nesložili zbraně a bojovali jako o život. Přestože se nejednalo o pohlednou fotbalovou podívanou, dokázali znovu dotáhnout, když zblízka překonal brankáře Voláka Petr Voříšek. Emoce vzplály poté, kdy se u půlící čáry srazil domácí Petr Kreidl s hostujícím Pourem. Přestože do souboje šli oba se stejnou tvrdostí, odskákal to pouze Kreidl. Skončil otřesený na zemi a domácí lavička se dožadovala trestu. Sudí Homr ale situaci viděl zblízka a nenechal se ovlivnit. V hektickém závěru se v 86. minutě se znovu střelecky prosadil Kohout.

Závěr utkání se odehrával před příkosickou svatyní. Hosté pomohli nastřádat cenné vteřiny taktickým střídáním a hubený náskok udrželi až do závěrečného hvizdu.

Sestava Příkosic: Martin Jelínek Čada, Gosza, Tomáš Jelínek (81. Pražák), Kohout, Lukeš, Nový, Pour, Šefl (61. Majdl), Janout (87. Komanec), Voříšek

Sestava Hrádku: Jakub Volák Trnka, Řepka (80. Perlík), Michal Volák, Kreidl, Kasl, Hrubý (70. Král), Péréz, Hájek (78, Tvrz), Beran, Šíma (46. Valdhans).

V příštím kole: Příkosice hostí na domácím trávníku Kaznějov (neděle) a Hrádek jede k derby do Radnic.

V oddělení C ovšem startuje hned sedm družstev z Rokycanska. Kromě zmíněného tandemu z jihu (Hrádek je 14., Příkosice naopak páté) v sobotu jede Holoubkov do Nýřan.

V neděli od 14 hodin Raková přivítá Zbiroh a Slavoj Mýto B hostí vedoucí Malesice.