Hned úvod naladil účastníky optimisticky. Zástupci sportovně technické komise odměnili vítěze jednotlivých kategorií krásnými poháry, které se budou v oddílových kolekcích určitě vyjímat, Dvakrát si pro ně přišli činovníci Kohoutů Rokycany (mladší i starší přípravka) a Sokola Radnice (soutěž mužů, přebor žáků).

Kromě nich si trofeje odváželi Cheznovičtí (přebor mužů) a poslední kus putoval do Břas (staré gardy). „Se sezonou 2008/2009 můžeme být spokojeni. Obešla se bez inzultací, kontumací a pouze soutěži přípravek potřebuje dát pevnější pravidla,“ konstatoval předseda STK Josef Kotnauer. S kolegou Gabrielem Bogdanem se vzápětí ujal přípravě jednotlivých soutěží.

Přebor mužů bude čtrnáctičlenný a nováčky jsou Hrádek (sestup z 1. B třídy) i zálohy Radnic a Zbiroha (jdou výš ze soutěže). V premiéře si to 22. a 23. srpna rozdají: Cheznovice-Holoubkov, Dobřív-Těškov, Skomelno-Kakejcov, Mirošov-Radnice B, Břasy-Volduchy, Zbiroh B-Mýto B a Strašice-Hrádek. S ohledem na vložené kolo 28. října se končí už 8. listopadu.

Soutěž mužů má deset účastníků a totožný termín výkopu. První kolo: Kařez-Strašice B, Cheznovice B-Volduchy B, Líšná-Příkosice B, Raková B versus Skomelno B a Holoubkov B-Lhota.

Starých gard bude znovu sedm – FC Rokycany, Břasy, Zbiroh (kope v Líšné), Strašice, Mýto, Hrádek a Mirošov. Výkop je v týdnu od 24. srpna.

Dorosteneckých celků je také sedm a představí se v třech kolech: Skomelno, Dobřív, Příkosice, Hrádek, Radnice, Mýto a Strašice.

Žákovský přebor se týká třinácti kolektivů (také zde s vloženým kolem o státním svátku).

Poslední kategorií budou přípravky. Mladší jsou čtyři, starších šest.