V tištěném vydání Deníku najdete každý týden od pondělí do středy soutěžní kupon pro dané kolo hry, v níž se tipují zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Každý týden vyhlašujeme vítěze, který dostává sadu plechovek plzeňského piva Gambrinus. Celkový vítěz pak vyhraje v červnu celý sud piva Gambrinus a navíc: nejlepší tipér v kraji získá prémiovou cenu – dvě vstupenky na atraktivní říjnový fotbalový zápas evropské kvalifikace mezi Českem a Anglií.

V ČEM JE PODSTATA HRY

Soutěžící tipují od 18. března do poloviny června každý týden výsledky deseti víkendových fotbalových utkání, která redakce vypíše na tiket a otiskne v Deníku. Tipuje se výsledek po 90 minutách hry: 1 výhra domácích, 0 remíza nebo 2 výhra hostů.

JAK SE DO HRY ZAPOJIT

Každý hráč si pro registraci do soutěže musí nejprve zajistit hrací kupon, který dnes nabízíme na této straně zdarma. Na kuponu vyplníte osobní údaje, vystřihnete ho a doručíte vždy do pátku do 16 hodin do redakce Rokycanského deníku (Jiráskova 214/1, 337 01 Rokycany). Redakce novému hráči přidělí startovní číslo, které se hráč dozví ve středečním vydání Deníku, kdy vychází výsledková listina.

Od dalšího kola pak hráč své startovní číslo vepisuje na kupon. Do hry se lze zapojit kdykoliv v průběhu soutěže a stále máte šanci i na hlavní výhru. To proto, že body za špatné tipy se odečítají a náskok soupeřů tak svými skvělými tipy můžete dohnat.

TIP ligu lze hrát i na webu, ale do hry se lze zapojit jen přes papírový kupon z této strany. Webový hráč si navíc musí na prvním kuponu zvolit čtyřmístný číselný kód, který poté slouží spolu se startovním číslem jako přihlašovací údaj do webové aplikace na internetové adrese www.denik.cz/tipliga.

Kromě osobních údajů hráč na tištěném i webovém kuponu zároveň vyplňuje další důležitá pole: Supertrefu a bonusový kód.

Supertrefa je tip na celkový počet vstřelených branek v 10 tipovaných utkáních v každém kole a jde o pomocné kritérium pro určení vítěze v jednotlivých kolech při rovnosti bodů (kdo Supertrefu uhodne nebo se jí maximálně přiblíží, dostává cenu).

Díky bonusovému kódu pak hráč získává dva prémiové body navíc. Bonusový kód je kombinace šesti číslic, kterou zadává na tištěný kupon redakce (tento kód je v každém kole jiný).

Kód mohou vložit do svého tiketu i hráči na webu. Pokud tak učiní, i oni mají dva body navíc v každém kole.

JAK SE TIKETY HODNOTÍ?

Za každý správně natipovaný zápas připisujeme +2 body, za špatně natipované utkání naopak ubíráme -1 bod. Pokud se některý z vybraných zápasů nesehraje, nedohraje či odehraje již před víkendem, nedostanou za něj hráči žádný bod.

Kompletní pravidla najdete na www.denik.cz/tipliga.