Praha Ačkoliv má Česko před sebou patrně nejteplejší víkend roku, oni budou muset do práce. Řeč je o ligových fotbalistech, kterým včera začal druhý díl nové sezony. Na jaké zápasy Gambrinus ligy můžete dnes a zítra vyrazit?

Slovácko vs. Jihlava. Duel zklamaných z prvního kola. Slovácko před týdnem neuspělo v Teplicích, Jihlava doma padla se Spartou 1:4. Zatímco partě z Vysočiny ligový prolog žádnou útěchu neposkytl, dnešní hostitele může motivovat minulý pokus o zmrtvýchvstání v lázních na severu ztráceli už tři branky, ale po dvou gólech obránce Košúta prohráli „jen" 2:3.

Reakce slováckého trenéra Svatopluka Habance? „Zápas v Teplicích jsme si rozebrali, takže by se teď doma už podobný výpadek neměl opakovat."

Baník vs. Boleslav. Není remíza jako remíza. Zatímco Baník v prvním kole na Slavii získal plusový bod, Boleslavští v pondělí s Příbramí dva ztratili.

Hosté mohou poprvé nasadit i ofenzivního univerzála Jiřího Jeslínka, jenž se včera vrátil z ukrajinského Krivého Rohu a podepsal v Boleslavi roční smlouvu.

„Jirka hledal ambiciózní klub s vysokými cíli. A to se mu v případě Boleslavi podařilo," pravil Jeslínkův agent Viktor Kolář.

Dukla vs. Olomouc. Sobota večer? Pro fanoušky Dukly hodně nezvyklý začátek domácího zápasu. Minulý pátek jejich bohové jen remizovali se znojemským nováčkem a dnes je čeká další moravský tým Olomouc.

„Abychom uspěli, musíme podat daleko lepší výkon než proti Znojmu," řekl Luboš Kozel, trenér Dukly. Uvědomí si to i jeho hráči?

Sparta vs. Jablonec. Zapomenout na bolest ze superrychlého pohárového konce a osladit fanouškům letenskou premiéru. Povede se to sparťanům? V cestě stojí Jablonec, pro něhož bude zítřek generálkou na první bitvu v Evropské lize .

Pikantní zápas vyhlíží sparťanský kapitán David Lafata (hrál pět a půl roku v Jablonci) či jablonecký obránce Vít Beneš, o němž se v létě spekulovalo jako o možné posile Sparty.

Liberec vs. Slavia. Sám nečekal, že by šance mohla přijít takhle brzy. A už zítra ji Radek Černý nejspíš dostane po víc než osmi letech si stoupne do slávistické branky. Ta chvíle přijde v Liberci, kde v prosinci 2004 odchytal za Slavii svůj zatím poslední ligový zápas.

„Dovedu si představit, že ztrátu bodů doma s Ostravou budou chtít slávisté nahradit hned u nás," pravil liberecký trenér Jaroslav Šilhavý. „Ale my chceme navázat na vítězství z Olomouce."

Jak dopadly včerejší předehrávky? Podívejte se na www.denik.cz/liga