Karlovarští Buldoci nechali body v Rokycanech

Rokycany - Hostující hráči přijeli i s neúnavným kotlem.

13.4.2016

FC Rokycany - 1. FK Karlovy VaryFoto: Foto: Václav Moulis

Nechyběl buben ani dýmovnice, ale borci FC se nenechali zastrašit. Utkání minulého divizního kola mezi FC Rokycany a lázeňským protivníkem nechybělo napětí. Včetně vypjatých emocí, famózní divácké kulisy nebo karetních trestů. Důležité je, že po 90 minutách hry zůstaly body domácímu FC.

FC Rokycany 1. FK Karlovy Vary 2:1 (1:0).

Pět vytrvalých skalních příznivců Buldoků (tak se protivník dříve jmenoval) vytvořilo od první minuty atmosféru, za kterou by se nemusel stydět leckterý ligový klub. Neúnavně povzbuzovali za zvuku bubnu po celý zápas své borce a nechyběla u toho ani pyrotechnika.

Aubrechtovo repete

Hosté se mohli prosadit ve 12. minutě, když Procházka nastřelil karlovarského Psohlavce a díky tomu se do brejku dostal Blažek. Toho ale za cenu nedovoleného zákroku zastavil Klír. Následný Blažkův pokus vyboxoval Vild hluboko do pole. V 16. minutě na druhé straně fauloval brankář Strnad v rohu velkého vápna Pavla Aubrechta, který se utrhl do brejku. Hlavní sudí Hanousek k němu byl milostivý a potrestal ho pouze žlutou kartou. Po přímém kopu vybojovali domácí ještě roh, ale karlovarskou branku neohrozili. O dvě minuty později vyfasoval žluté napomenutí také domácí Lukáš Aubrecht.

Ve 31. minutě zapomněli karlovarští zadáci u rohového praporku Klíra. Ten poslal přesný centr Pavlu Aubrechtovi přímo před bránu a Rokycany vedly 1:0.

Ve 39. minutě kapitán Varů Geňo centroval nebezpečně z přímého kopu do chumlu před rokycanskou svatyni. Nejpohotovější byl Lukáš Aubrecht, který hasil nebezpečí odkopem. Vild se vyznamenal čtyři minuty před koncem první půle, když vyběhl na hranici šestnáctky proti Maňákovi a famózním zákrokem mu sebral míč z nohy.

Prvních deset minut druhé části hry bylo relativně klidných. V 50. minutě dohrál střídající Pěkný ve výskoku loktem Jindřicha. Přímého kopu se ujal Pavel Aubrecht. Míč skončil v brankovém území mezi chumlem hráčů a po teči Procházky se zatřepetal v síti za zády brankáře Strnada. Rokycany vedly 2:0.

Druhá obdržená branka vyburcovala Buldoky k většímu tlaku. V 52. minutě po rohovém kopu a centru před bránu se míč dostal na nohu kapitána Geňa. Vild ale dokázal střelu zlikvidovat. Další rohový kop v 56. minutě skončil ve Vildově náručí. V 59. minutě naběhl na centr z pravé strany Psohlavec a hlavou poslal míč k zadní tyči. Po této brance, znamenající průběžný stav 2:1, jako by Buldokům narostla křídla. Začali tlačit a Rokycany se k protiútokům dostávaly jen sporadicky. Hra se také citelně přiostřila, což pocítil například Jindřich, který musel být po faulu u střídačky ošetřován.

Vyloučený náhradník

Nakonec došlo i na červenou kartu, kterou dostal poněkud netradičně rokycanský Šafár, když se rozcvičoval u rohového praporku. V přerušené hře do něho karlovarský Staněk zblízka napálil míčem. Šafár neudržel nervy na uzdě a do Staňka strčil. Ten se velmi ochotně zřítil k zemi a zůstal ležet. Hlavní sudí Hanousek však potrestal pouze domácího hráče za nesportovní projev.

Vyhrocenému závěru pomohli i karlovarští fans, kteří vytáhli pyrotechniku, takže se střídačka hostí a část tribuny zahalily do bílého dýmu. Domácí borci dokázali hektický závěr ustát a uhájili před kousajícími Buldoky cenné tři body za vítězství.

Sestava Rokycan: Vild Klír, Špic, Hereit, Lukáš Aubrecht, Procházka, Pavel Aubrecht (90. Škarda), Skopový (64. Černý), Král (71. Kalaš), Grambal, Jindřich.

V příštím kole čeká divizní Rokycany nedělní výlet do Milevska. Zápas začíná v 17 hodin. pod taktovkou středočeských sudích.

13.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Zbirožský zámek chystá Halloween

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Základní škola ulice Míru zítra zve na živou výstavu

Rokycany – Týden školákům zkrátí dvoudenní podzimní prázdniny. ZŠ ulice Míru si proto v duchu přijatého celoročního hesla Máme rádi přírodu naplánovala dny projektové výuky.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Olomouc, Plzeň – Věděli, že to v Olomouci nebude lehké, ale že si odvezou tak hořkou porážku, hokejisté Škody Plzeň nečekali.

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Plzeň – Nezaváhali. Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli už jedenácté utkání v řadě od začátku ligové sezony. V neděli doma porazili 3:0 Zbrojovku Brno, vedenou bývalým koučem Plzně Romanem Pivarníkem. O branky se postarali Krmenčík, Hořava a Kopic.

Dobřívští házenkáři uspěli dvakrát

Rokycansko – Podzim národních házenkářů v oblasti vrcholí. Podívejme se na výsledky minulého kola.