Přes šestnáct set kilometrů je od hranic Rokycanska vzdálená Barcelona. Starobylé španělské město, které se pyšní nejlepším fotbalovým klubem světa. A právě s ním se dnes večer utká Viktoria Plzeň, přičemž u toho budou i vyslanci z našeho okresu.

Přímo u trávníku si atmosféru užije vedoucí mužstva Miroslav Jedlička. Bývalý hráč FC, Zbiroha nebo Příkosic skvěle zapadl do realizačního týmu a je nyní styčným důstojníkem mezi hráči a trenéry. Do Katalánska ovšem zamířil i jeho bratr Marek. Obléká dres divizního FC, ovšem v prvoligovém oddílu. Už před několika lety se zapojil do štábu nadšenců, kteří zajišťují nezbytné procedury mistrovských zápasů. „Teď dostal za úkol postarat se o zástupce médií. Včetně ubytování nebo doprovodného programu. Takže má na povel píšící novináře i televizní komentátory. Třeba Jaromíra Bosáka nebo obyvatele Rokycan a mého jmenovce Romana Jedličku, který funguje v Nově,” uvedl otec Miroslav Jedlička starší. Sám dává přednost sledování zápasu století u obrazovky.

V proslulém Nou Campu budou ovšem večer držet palce viktoriánům i fanoušci z Břas a okolí (píšeme na osmnácté straně) a z jiných míst Rokycanska. Přepravili se zpravidla autobusy nebo letecky.