Na jediný bod se přiblížili fotbalisté FC Rokycany první pozici v krajském přeboru. Přispěla k tomu série zápasů v Husových sadech. Ze tří vystoupení naši borci dosáhli maxima!

FC Rokycany - TJ Klatovy 3:0 (1:0). Exdivizní protivník je sice předposlední, ale v Husových sadech kousal. Toman hned v úvodu pálil mimo a při dorážce Mesároše v osmé minutě předvedl výtečný zákrok Vild. Dalším zábleskem hostů byl trestný kop z devatenácté minuty.

Rokycany se rozehřívaly pomaleji. Aubrecht hlavičkoval vedle a mezi tyče se nevešly ani dělovky Jiřího Scheinherra nebo Marka Jedličky. Až od třicáté minuty začal mít tlak Rokycan trvalejší charakter. Tobrmanův trestný kop zasvištěl vedle tyče, Blecha vzápětí nastřelil gólmana a ochránce klatovské svatyně se vyznamenal i při akci Jedličky. Ve 43. minutě udeřilo. Fiala utekl, přesně odcentroval a Jiří Scheinherr se hlavou nemýlil.

Druhý poločas byl výlučně o rokycanské ofenzivě. Dvakrát se neujaly stoprocentní příležitosti Fialy, neproslavil se ani Blecha, a tak až v 67. minutě areál tonul v nadšení. Opět to byl Jiří Scheinherr, který vysunul Aubrechta, a ten přetavil únik ve druhý gól. Po Tobrmanově zahozené šanci nahrál v 79. minutě Martin Scheinherr nezištně Fialovi a bylo to o tři branky! Tečkou zápasem byly neúspěšné pokusy Kohouta a Martina Scheinherra.

V sobotu hrají Rokycany počtvrté v řadě doma, jejich soupeřem bude od 16 hodin plzeňský SKP Rapid.

Pořadí po 9. kole: 1. Stříbro 18, 2. Chrást  17, 3. M. Touškov  17, 4. Rokycany 17, 5. Holýšov 16, 6. Chanovice 15, 7. Vejprnice 15, 8. Rapid 14, 9. Koloveč 12, 10. Rozvadov 12, 11. Horní Bříza 11, 12. SK ZČE Plzeň 11, 13. Přeštice 10, 14. Horažďovice 8, 15. Klatovy 6, 16. Bolevec 5.

Příští kolo – sobota 10. 10. v 16.00: Klatovy – Bolevec, H. Bříza – Horažďovice, M. Touškov – SK ZČE, Přeštice – Chrást, Rokycany – Rapid.
Neděle 11. 10. v 15.00: Rozvadov – Chanovice, 16.00: Holýšov – Stříbro, Koloveč – Vejprnice.