Alespoň slabou náplastí po nedokončené fotbalové sezoně 2019/2020 je pro osm kvalitních týmů v regionu turnaj, organizovaný především Radkem Vodrážkou z SK Petřín. Hned úvodní kolo svedlo dohromady oba okresní celky.

Slavoj Mýto-FC Rokycany 2:1 (1:1).

Utkání začalo minutou ticha za zesnulého hráče Přeštic Matěje Strejčka.

Od úvodního hvizdu sudího Hodka bylo k vidění vyrovnané utkání. Hned první střela na branku znamenala změnu skóre. Míče se na levé straně zmocnil hostující Laubr a jeho střela skončila za zády Zacha – 0:1. O chvilku později centroval Vileta, ale rokycanský gólman Houdek byl na místě. Na opačné straně fauloval Havel a centr Stejskala zakončoval opět Laubr. Zach byl na místě.

Ve 26. minutě bylo vyrovnáno. Míč putoval po ose Vileta – Marek Brož – Holý a v šestnáctce se prosadil Hereit. O deset minut později Havel našel Petra Zajíčka, jehož pokus zblokoval na roh Chmelíř. Zahrával ho Štych, ale centr zlikvidoval v pohodě brankář.

Sraz autobusáků...
Modrá flotila mění autobusy i šéfy

Do druhého poločasu udělali oba trenéři několik změn v sestavách. V úvodu střílel těsně vedle Kořínek. Další pokus hostů vyrazil Matouš nad břevno. Na druhé straně skončila spolupráce Konopáska za Szedmákem střelou vedle levé tyče. Další možnost měl po centru Sadílka Procházka. Pokus zneškodnil Matouš. Mýto reagovalo rohovým kopem Štycha, s nímž si poradil Riedl. Osm minut před koncem faulovala obrana FC. Odražený míč se dostal ke Staňkovi a jeho centr uklidil za Riedlova záda Konopásek nádhernými nůžkami. Upravil stav zápasu na 2:1. O minutu později skončil Konopáskův lob vedle levé tyče. Rokycany zahrozily v koncovce, kdy Havel poslal míč v tísni na roh. Zahrával ho Sadílek a hlavička Stejskala skončila nad břevnem.

Zde jsou sestavy obou týmů:

Slavoj Mýto: Zach (46. Matouš) – Tomáš Zajíček, Havel, Martin Brož, Marek Brož, Štych, Buršík, Havel, Vileta, Petr Zajíček, Hereit.

Střídali: Lávička, Světlík, Vokáč, Staněk, Szedmák, Konopásek.

Trenér Vašica, trenér brankářů Peleška, vedoucí Stupka.

FC Rokycany: Houdek (46. Riedl) – Chmelíř, Ženíšek, Denk, Ineman, Vaščák, Hereit, Lehký, Laubr, Černý Stejskal.

Střidali: Sadílek, Kořínek, Procházka, Koranda.

Trener Dejmek, asistent Procházka, masér Vepřek, trenér brankářů Hajšman, vedoucí Moulis.

Včera: ke druhému vystoupení cestovaly oba naše kolektivy do Plzně. Mýto na Doubravku a Rokycany na Petřín.