TJ Sokol Čížová – FC Rokycany 1:5 (0:2).

V prvním vystoupení na hřišti oslabené Čížové vyběhl na trávník výrazně omlazený kádr Rokycan. Vedle Sadílka se ve středu zálohy objevil Lehký, na pravém kraji zlobil domácí obranu Matěj Chmelíř.

Hosté čekali na úvodní jarní trefu jen šestnáct minut. Michal Černý proplul středem hřiště až do pokutového území a předložil exkluzivní míč na Kroce, který nemohl minout prázdnou branku. O dvě minuty si oba fotbalisté zopakovali spolupráci, Kroc však zamířil jen do boční sítě.

Rokycany těžily z velkého množství rohových kopů a jeden z nich se podařilo proměnit ve 37. minutě. Odražený míč si zpracoval Černý a střelou z otočky překonal brankáře Hošnu. Na světě opět byla takzvaná Csaplárova past, neboli dvoubrankové vedení v poločase. Naštěstí pro vedoucí celek tentokrát nesklapla.

Čížová snížila na 1:2 v 58. minutě po přesném volném kopu Zahrádky. Přesně o deset minut později přidaly třetí zářez. Ineman odcentroval z levé strany tak přesně, že Procházkovi stačilo jen nastavit hlavu. Uběhlo 180 sekund a svěřenci trenéra Dejmka definitivně rozhodli. Po rohovém kopu skóroval hlavou Tomáš Denk. V 77. minutě se Glazer probil do vápna, zpětnou přihrávkou našel Procházku, který pohodlně upravil stav na konečných 1:5.

Sestava Rokycan: Houdek – Glazer, Denk, Hereit, Ineman (86. Rybař) – Lehký (73. Laubr), Sadílek – Chmelíř (65. Koranda), Černý, Kroc – Procházka

Následující kolo: svátek fotbalu čeká příznivce Rokycan v sobotu odpoledne. Od 14.30 hodin vyrukuje FC na vedoucí tým skupiny A Robstav Přeštice.