„Bylo by smutné, kdyby to skončilo jinak. My chodíme do práce, oni se věnují jen fotbalu, jsou výkonnostně úplně jinde,“ glosoval už před zápasem rokycanský gólman Dan Houdek. Jeho slova se na trávníku potvrdila, on pětkrát inkasoval, ale Rokycany se prezentovaly stejně příjemně, jako když rozjely přestřelku na sociálních. „Byla to skvělá propagace fotbalu,“ rozplýval se i zkušený liberecký fotbalista Theo Gebre Selassie.

2. kolo MOL Cupu: TJ Jiskra Domažlice (na snímku fotbalisté v bílých dresech) - SK Aritma Praha 4:1 (2:0).
FOTO: Domažlice splnily roli favorita. Sekly Aritmu a slaví pohárový postup

Právě on rozjel trochu netradičně gólové hody na hřišti, v 16. minutě už svým druhým gólem zvyšoval na 2:0. „Mívám přece jen spíš defenzivnější úkoly. Ani si nepamatuji, kdy jsem dal dva góly v zápase,“ usmála se opora Liberce a přiznala, že mu to v Rokycanech připomnělo pohárové zápasy v Německu, kde strávil většinu kariéry. „Taky jsme hráli první kola venku u outsiderů, tady v Rokycanech to bylo příjemné,“ dodal Gebre Selassie, který v poločase střídal.

Fotbalisté FK ROBSTAV Přeštice (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) prohráli na půdě Spartaku Soběslav 1:3 a s MOL Cupem se loučí už ve 2. kole.
Šok! Přeštice v MOL Cupu končí. Jsem obrovsky zklamaný, soukal ze sebe Purkart

To už na ukazateli skóre svítil stav 1:3. Po dvou trefách "Gebreho" nejprve ve 35. minutě Fukala přidal třetí gól Liberce. I Rokycany však soupeři několikrát zle zatopily, a když čtyři minuty před půlí Tomáš Glazer snižoval na 1:3, tribuna se otřásla v základech. A hned se ozvalo hromové: Vyrovnat!

Zdroj: Zdeněk Soukup

Místo toho však Rokycany po přestávce ještě dvakrát inkasovaly. I tak ale odcházeli diváci z areálu spokojeni, hráče odměnili skandovaným potleskem a vyvolávali především střelce rokycanského mužstva Tomáše Glazera. „Byl to životní gól, ale budu to mít drahé,“ usmíval se po skončení duelu civilním povoláním učitel základní školy v nedaleké Dýšině.

FC Rokycany - FC Slovan Liberec 1:5

Zdroj: Zdeněk Soukup

Poločas: 1:3. Branky: 41. Glazer - 5. a 15. Gebre Selassie, 35. Fukala, 51. Varfolomejev, 89. Rabušic. Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, Špindlerová. ŽK: 2:1 (54. Kroc, 86. Stejskal - 49. Mészáros). Diváci: 1300. FC Rokycany: Houdek - Matas, Hereit, Glazer, Zajíček, Procházka (80. Pražský), Černý (60. Janota), Lehký, Nový (46. Laubr), Holek (68. Stejskal), Kroc (60. Titl). Trenér: Milan Dejmek. FC Slovan Liberec: Stejskal - Gebre Selassie (46. Varfolomejev), Talovjerov (74. Matoušek), Plechatý (46. Prebsl) - Fukala, Pourzitidis, Mara (60. Polyák), Višinský (60. Rabušic), Mészáros - Rondić, Kozák. Trenér: Luboš Kozel. Pozn.: do 3. kola postupují fotbalisté Liberce.

Rokycanský brankář Dan Houdek se těší na pohárový souboj divizního lídra s prvoligovým Libercem.
Poprask v Rokycanech. Byl jsem jako Hujer, směje se gólman-stavbyvedoucí