Město Zbiroh čeká strastiplná zima

Zbiroh – Na předposlední pozici krajské 1. A třídy klesli fotbalisté TJ Město Zbiroh. Mají osm bodů stejně jako šestnácté Blovice.

29.10.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Horažďovice–Město Zbiroh 5:1 (3:1) – Mičkal dvakrát, Forman, Jiřík, Cihlář – Hruška.

Domácí se pokusí postoupit zpět do krajského přeboru ze druhého místa, neboť vedoucí rezerva Jiskry Domažlice se všem celkům soutěže vzdálila.
Horažďovice byly jednoznačně lepším týmem a pro TJ Město Zbiroh byl konečný výsledek milosrdný. Řada dalších šancí zůstala nevyužita. O osudu utkání bylo rozhodnuto prakticky po třiceti minutách, neboť v té době vedli domácí 3:0. Zbiroh sice dokázal do poločasu korigovat ve 42. minutě Hruškou, ale to bylo prakticky vše, k čemu ho domácí pustili.

Horažďovičtí ve druhém poločase přidali v 59. a 87. minutě další dva góly a pojistili si tak tříbodový zisk.
Sestava Zbiroha: Petr Mulač, Hruška, J. Jurina, Michal Jaroš, Smitka, Kohout, Dubček, Ladislav Bystřický, Jan Mulač, Rada, Lukeš. Střídal Václav Bystřický.

TJ Město Zbiroh–Sokol Blovice 1:1 (0:0 ) – za domácí Daniel Kohout, za jižany Žežula.
V sobotu odpoledne Zbirožští na domácím hřišti přivítali aktuálně poslední celek 1. A třídy z Blovice. Rozdíl mezi oběma týmy byl však jen ve skóre! Hosté se opravdu prezentovali jako pravděpodobně nejslabší soupeř, s nímž borci TJ Město hráli, ale na tři body naši zástupci ani tentokrát nedosáhli.
Ve 12. minutě měl dobrou příležitost Kohout, ale jeho střela skončila vedle branky. Po čtvrthodině střílel těsně nad blovický útočník Houdek. V dalších minutách měli dobré příležitosti Kohout a Rada. Po půlhodině hry běžel sám na branku Smitka, ale jeho střela rovněž nebyla přesná. Ve 35. minutě zahrával roh Staněk a hlavičku Hoblíka chytil gólman. Hosté zahrozili ve 38. minutě z trestného kopu, ale tvrdou střelu dokázal Mulač vytěsnit na roh. Poločas skončil tedy bez branek.

V 52. minutě zbytečně kličkoval stoper Jan Jurina a hostující Žežula mu míč vypíchl, aby vzápětí sólo dokázal proměnit. V 62. hlavičkoval po rohovém kopu do břevna Standa Jaroš a ani z následného závaru se domácím nepodařilo skórovat. V 66. minutě nastřelil tyč z hranice pokutového území Lukeš. Až v 75. minutě vyrovnal umístěnou střelou k tyči Dan Kohout.

O tři minuty později nastřelili hosté tyč a když tři minuty před koncem gólman hostů kryl další hlavičkový pokus Standy Jaroše bylo rozhodnuto o dělbě bodů.
Při postavení Zbiroha v tabulce je bod z tohoto utkání málo. Navíc v příštích dvou kolech zajíždí mužstvo na hřiště soupeřů. Do Chlumčan a Klatov, takže půjde o náročnou minisérii.

Sestava Zbiroha: P. Mulač, Hruška, M. Jaroš, Hoblík, Kohout, J. Jurina, J. Mulač, Rada, Staněk, S. Jaroš, Smitka Střídali Vetengl a Lukeš.

29.10.2010

Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Špejbl’s Helprs se vrátili do Starých lázní

AC/DC Špejbls Helprs zamíří v sobotu večer do Volduch

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Rokycany byly v Tachově bez nároku

Rokycany – Vedoucí tým krajského přeboru nedal šanci exdiviznímu FC a navýšil už tak suverénní náskok.