Šestatřicetiletý bývalý reprezentační brankář a odchovanec plzeňského fotbalu však zájem Neapole odmítl, chce přesvědčit nového španělského trenéra Arsenalu Unaie Emeryho a poprat se o místo jedničky.

"Neapol zájem měla, ale moje budoucnost je v Arsenalu. Nepřemýšlím o tom, že bych měnil působiště, v Arsenalu mám ještě rok smlouvu,“ uvedl Petr Čech na sobotní tiskové konferenci u příležitosti zahájení 13. ročníku své týdenní letní fotbalové školy ve Zruči u Plzně.

„Jediné, na co se připravuji, je boj o místo brankářské jedničky. Jsme tam teď tři velcí konkurenti a uvidíme, jak to bude za pár týdnů. Doufám, že budu mít možnost si svou pozici vybojovat," řekl Čech, který do přípravy v Arsenalu nastoupí po víkendu v pondělí.

Plzeňský rodák preferuje anglickou Premier League. "Už po přestupu z Chelsea do Arsenalu jsem říkal, že hlavní měřítko nebyl Londýn ani rodina, ale Premier League. Podle mne je to nejlepší liga na světě a nechce se mi z ní odcházet," zdůraznil.

S novým trenérem Španělem Emerym zatím mluvil jen krátce. "Jen jsem se sním pozdravil, potkali jsme se náhodou. V pondělí budu vědět víc. Uvidíme, jakou má trenér představu o tom, jak by měl tým fungovat," dodal Per Čech.