Slavoj Myto – SK Rapid Plzeň 3:0 (2:0).

Úvod šokoval početnou diváckou kulisu. Hosté převzali taktovku a brankář Vild postupně zlikvidoval šance Čupalky nebo Janocha. Slavoj zahrozil až po centru Štycha a hlavičce Švejdy. Beke míč vyrazil a Riegerova dorážka mířila do nebes. Ve 23. minutě se znovu vyznamenal Vild po pokusu Harmadyho. Následoval gólmanův výkop a na konci akce byl Kotnauerova tečovaná střela, kterou zastavila až síť – 1:0!

Nejkrásnější moment zápasu se narodil po Štychově rohu. Do míče se opřel ze třiceti metrů Hackr a jeho dělovku včetně Riegerovy příležitosti zlikvidoval plzeňský brankář. Deset minut před poločasem znovu zahrozil Čupalka, jenže radoval se znovu Slavoj! Ve čtyřicáté minutě vhazoval Hackr, přesně odcentroval Konopásek a do opuštěné svatyně se snadno trefil Švejda.

Druhé dějství začalo nebezpečným Štychovým centrem do šestnáctky hostů. Rapid chtěl s nepříznivým vývojem něco udělat a potvrdily to příležitosti Filipčíka nebo Čupalky. Mýto však kontrolovalo vývoj střetnutí a v 85. minutě přidalo pojistku. Po ose Světlík, Švejda, Konopásek byl na konci akce Rieger. Soupeř v koncovce rezignoval.

Modrobílá družina si připsala další tři body. Sbírku může rozšířit tuto sobotu v Holýšově, kde je výkop v 16.30 hodin.