Mýto Fotbalová euforie ve městě s pouhými 1500 obyvateli nekončí. Už při své divizní premiéře v uplynulé sezoně muži Slavoje přesvědčili, že jim republiková soutěž sluší. „Podzim, to byla zkrátka pohádka. Kluci makali, odváděli poctivou práci a snažili se plnit mé pokyny,“ pochválil tým trenér Luboš Vašica (na snímku). Bylo z toho lichotivé čtvrté místo po polovině sezony a optimistický výhled do jarních odvet. Jenže také Mýto po těsné porážce v Katovicích muselo odložit kopačky na bezmála dva měsíce.

Hned 1. května se ale hráči sešli k úvodnímu tréninku. Zpočátku ve dvou skupinách podle aktuálních nařízení a až po třech týdnech se začali připravovat pohromadě. Využili nabídku zúčastnit se Memoriálu Matěje Strejčka, kde hned v úvodu zdolali Rokycany a při loučení zatápěli pozdějšímu vítězi z Petřína. „Byla to ideální šance vyzkoušet nové tváře a možné posily. Včetně šikovných mladíků z dorostu, který je v Mýtě dlouhodobě na výborné úrovni. Zároveň jsem si ověřil, jak někteří hráči fungují na jiných postech, než jsou zvyklí,“ sdělil Vašica. Netají se krédem, že nerad prohrává, a s touto myšlenkou se chystá na druhou divizní sezonu Slavoje. Právě tohle nepsané pravidlo o náročnějším účinkování si však lodivod uvědomuje se vším respektem k soupeřům.

Letní pohyb v kádru byl značný. Loučili se někteří futsalisté, ale Rešetár jako nejzkušenější z nich zůstává. V úvodu bude ovšem chybět kvůli zranění. Mužstvo se tvoří doslova za pochodu a doslova v hodině dvanácté se minulý týden hlásili potenciální nováčci. „Jsem optimistou a třeba výkon kluků proti Dobříši, včetně výsledku 3:0, byl hodně nadějný. Chceme zkrátka dělat radost fanouškům, kteří jsou naším dvanáctým hráčem. Nejen počtem, ale i tím, jakou atmosféru dokážou na Letné vytvořit,“ dodal kouč. Také další přípravné zápasy byly pro něho dostatečným vodítkem pro nasazování svěřenců. Slavoj si poradil s Tochovicemi (středočeský přebor), remizoval ve Zruči a generálkou bylo pro něho včerejší utkání s SK Rakovník.

Skupina A se bude určitě odvíjet podle ekonomických not. Koronavir zasáhl do rozpočtů klubů a občas bylo nutné některé zaběhnuté pořádky měnit. „Ekonomicky i hráčsky silné budou bezpochyby Přeštice. Vysoko řadím také Katovice, a pokud jde o Mýto, chceme se pohybovat v lepší polovině tabulky,“ předpovídá Vašica.

Když už jsme nakousli sponzory, musíme v Mýtě zmínit podporu městského úřadu. Aktuálně se projevuje například v realizaci třináctimilionové akce, kdy v areálu vyrůstá nové zázemí, hodné 21. století. Objekt by měl být dokončený v listopadu. Rovněž kvalita obou travnatých hřišť je vynikající. Při počtu týmů dospělých i mládeže jde o důležitý faktor.

Fotbal má v Mýtě zelenou. Rezerva mužů patří ke stabilním účastníkům 1. B třídy a dorostenci pravidelně vyhrávají skupinu regionální soutěže. Spíše než počet bodů je ale tady důležitější přechod talentů mezi dospělé. Rovněž mezi těmi nejmenšími se má oddíl čím pochlubit. Reprezentují ho starší i mladší žáci a obě kategorie přípravek.

SLAVOJ MÝTO

Brankáři: Jan Vild (87), Martin Matouš (92).

Obránci: Martin Světlík (87), Pavel Grambal (88), Michal Růžička (92), Martin Brož (98), Marek Brož (00), Michal Pfeifer (01).

Záložníci: Petr Štych (89), Jaroslav Slavík (92), Jakub Szedmák (92), Stanislav Staněk (98), Martin Lávička (00), Jan Melka (01).

Útočníci: Lukáš Rešetár (84), Jiří Hereit (87), Ondřej Konopásek (95), Karel Vileta (98).

Přišli: Jaroslav Slavík (SRN), Stanislav Staněk, Michal Růžička (oba Přeštice), Michal Pfeifer, Jan Melka (oba z dorostu). V jednání je příchod dalších posil.

Odešli: Michal Holý (Úněšov), Jan Havel (v jednání).

Realizační tým: Trenér: Luboš Vašica. Trenér brankářů: Josef Peleška. Vedoucí mužstva: Pavel Stupka, Jan Basl. Prezident klubu: Radek Koula.

Martin Havránek