Mýto Fotbalisté Slavoje Mýto v předposledním kole krajské 1. A třídy utrpěli debakl na chlumčanském trávníku.

Střela Nohavy skončila u levé tyče Vaňátkovy svatyně! Další branku domácích vstřelil Holý volejem z dvaceti metrů. Až po rozehrání hosté zahrozili a Spěváčkův pokus zadáci odvrátili na roh. Ve 38. minutě pálil Tomáš Hatina nepřesně, aby z protiútoku Milota potřetí rozjásal chlumčanské fanoušky. Čtyři minuty na to Dušek přeloboval z pravé strany Vaňátka a bylo to 4:0.

Druhé dějství začali domácí jako v poločase prvním. Už ve 47. minutě po centru Šimány hlavičkoval na malém vápně neobsazený Šobr na 5:0. Náznak šance Mýta byl k vidění o pět minut později. Po přihrávce Fišera střílel střídající Fencl a jeho ránu vyrazil brankář na roh. Po rozehrání hlavičkoval Šobáň nad břevno.

Další možnost na změnu skóre měl po samostatné akci Kříž a Šobáň znovu hlavičkoval. V 68. minutě udeřilo na opačné straně. Z dvaceti metrů trefil šibenici Nohava. Tři minuta na to fauloval Šimána Veverku a trestný kop poslal Spěváček nad branku Lösche. Po jeho výkopu fauloval střídající Šafarčík a trestný kop Miloty přistál u levé tyče na 7:0. Nejkrásnější moment zápasu se udál devět minut před koncem zápasu. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Šimána a jeho volej skončil v pravé šibenici mýtské branky

Výsledek je pro příznivce Slavoje obrovským zklamáním. Tak se o záchranu v 1. A třídě nebojuje.

Sestava Mýta: Vaňátko, Cafourek (70. Šafarčík ml.), Kolařík ml., Šobáň, Tyc, Tomáš Huml (46. Fišer), Petr Bejček, Kříž, Auterský (46. Fencl), Spěváček, Hatina (57. Veverka). Připraveni byli Nový, Veselý, který je zároveň trenérem.

Před šedesáti diváky rozhodoval Krutina, žluté karty 1:4.

Pozítří: nad Mýtem se vznáší hrozba sestupu. Oddálit ji Slavoj Může bodovým ziskem s vedoucí Sušicí. Začátek sobotního zápasu je už v 10.15 hodin.