Mýto - Fotbalisté Slavoje musí v krajské 1. A třídě zabojovat, aby odvrátili hrozbu pádu.

20.5.2011

Ilustrační fotoFoto: Karel Čermák

JAN BASL
Mýto – Fotbalisté mýtského Slavoje nepřerušili sérii porážek v krajské 1. A třídě ani u Klatov.
START VD LUBY - TJ SLAVOJ MÝTO 3:1 (2:0). K důležitému zápasu cestoval Slavoj do Lub s vědomím, že se hraje o šest bodů. Už ve čtvrté minutě přihrával Petr Bejček ve středu hřiště na Kořána, jehož střelu z 20 metrů chytil brankář Kalaš. Hned vyhodil míč na Koželuha a jeho přihrávku z pravé strany zpracoval Voráček. Ránu z hranice velkého vápna vyrazil Špicl před sebe a až třetí dorážka Šůse skončila za brankovou čarou – 1:0. V 11. minutě fauloval Petr Bejček Turnera a trestný kop zahrával Křížek. Jeho centr mýtská obrana odvrátila a po brejku střílel Ulrich nedůrazně.
Druhý úder si domácí schovali na 17. minutu. Znovu po pravé straně utekl Vejskal a jeho centr vypadl Špiclovi. Pro Křížka to byla snadná záležitost zvýšit na 2:0. Ve 21. minutě prodlužoval hlavou Kříž aut Tomáše Humla a následný rohový kop Štycha domácí obrana odvrátila. Po půlhodině hry Šobáň fauloval Křížka a centr z trestného kopu vyrazil Špicl na roh. Největší příležitost Mýta se zrodila ve 40. minutě, kdy po faulu Smolíka na Kříže poslal Petr Bejček do šance Štycha, ale jeho slabý pokus zneškodnil Kalaš.

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Osmdesátiletý senior nesměl řídit. Dojel do hospody

Rokycany – Rokycanští policisté prověřují od pondělí jednání motoristy, který usedl za volat, aniž by směl řídit.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.