Fotbalisté mýtského Slavoje nevstoupili šťastně do nového ročníku krajské 1. A třídy.
Slavoj Mýto–FK Žákava 2:3 (1:1). Před návštěvou 130 diváků se domácí trenér Fischer musel odejít bez Přibila, Ulricha, Fišera, Vonáska a Veverky. Od začátku zápasu byli hosté důraznější a bojovnější. Některé jejich pokusy zlikvidoval domácí gólman Špicl nebo střely míjely svatyni Slavoje. Ovšem první skutečná šance se zrodila na opačné straně. V 10. minutě po přihrávce Petra Bejčka nastřelil Švejda břevno v momentu, kdy byl odmáván ofsajd.

Po rozehrání centroval z levé strany Boukal a hlavička Smazala šla nad břevno Špiclovy branky. Ve 28. minutě Tomáš Huml fauloval Boukala a trestný kop Silovského z 18 metrů odhlavičkoval opět Tomáš Huml na rohový kop, který obrana Mýta odvrátila. O dvě minuty se ale měnilo skóre! Po autovém vhazování hostů vybojoval míč Petr Bejček a jeho přesný centr usměrnil z malého vápna za bezmocného Lang hlavou Šobáň. Mýto vedlo 1:0 a o další dvě minuty mohlo být ještě veseleji. Malou domů Silovského špatně odkopl brankář Lang. Trefil Švejdu, ale balón skončil vedle levé tyče. Ve 34.

Minutě mohlo Mýto založit rychlý protiútok, ale byl zraněn hráč Slavoje, takže Švejda zakopl míč do autu a hráči čekali, že se Žákavští zachovají sportovně. Nestalo se tak a střela Drdy těsně minula branku Špicla… O šest minut bylo skóre srovnáno. Po sporném faulu rozehrál Boukal na Smazala, a ten přehodil Špicla na 1:1.

Druhý poločas začal snahou Mýta o vstřelení druhé branky, ale hosté stále zlobili, i když první příležitost měl Švejda v 51. minutě po přihrávce Kořána na Bystřického. Otěží se poté chopil soupeř z jihu. Po nedovoleném zákroku mýtských zadáků centroval Boukal a neobsazený Váňa si pohrál s obranou i brankářem Mýta, aby upravil průběžný stav na 1:2. Fotbalisté Slavoje viditelně znervózněli téměř si nevypracovali žádnou příležitost. Další úder jim zasadil v 73. minutě po faulu Cafourka centrující Drohobeckij a střídající Tišl hlavou upravil na 1:3 pro hosty. V 90. minutě po přihrávce Švejdy si ve vápně zpracoval míč Kříž a prostřelil brankáře Langa. Stačil jen snížit a po minutovém nastavení sudí Kafka z Nýřan souboj ukončil.

Zde je pohled domácího trenéra Roberta Fischera: „Jsem zklamán z výsledku i z předvedené hry. Od začátku utkání byli hosté pohyblivější a důraznější v osobních soubojích. Jestli chceme příště bodovat, budeme muset naši hru rapidně zlepšit.“
Sestava Slavoje Mýto: Špicl, Kořán, Tomáš Huml, Cafourek, Kolařík, Michal Huml (46. Bystřický), Petr Bejček, Švejda, Auterský (69. Pavel Bejček), Kříž, Šobáň (63. Tomáš Hatina). Připraveni: Pereire De Jesus Joao, Vaňátko.