FC Rokycany – Slavoj Mýto 2:1 (0:0)

Krásné, téměř letní počasí a v ochozech sedm set diváků. Napínavý souboj (možná o druhé místo) měl potřebnou šťávu.
V Husových sadech a pod taktovkou hlavního sudího Lhotáka se hosté z Mýta vrhli do útoku a prvních pět minut měli navrch. Pak se ale hra vyrovnala. Slavoj však přišel už ve 21. minutě o jednoho z nebezpečných útočníků. Kvůli zranění byl nucen střídat Petr Štych. O čtyři minuty později musel zápas vzdát i David Rieger. Na obou stranách se vyznamenali brankáři (zejména hostující Vild skvěle zasáhl při Procházkově šanci) a po 45 minutách se odcházelo do šaten za bezbrankového stavu.

Ve druhé části hry už měli domácí herně navrch. Slavoj ale podržel Vild, který proti svým bývalým spoluhráčům přímo čaroval. V 62. minutě kopalo Mýto pokutový kop. Jevčák zastavil pronikajícího útočníka hostů za cenu nedovoleného zákroku. Právě Konopásek se stal exekutorem penalty ale Jevčák jeho střelu vyrazil. Ovšem pouze před sebe a Konopásek opakovaný pokus zvládl – 0:1.

Mýtští příznivci jásali, ale pak museli sledovat, jak se jejich borci spíše brání. Na Vilda se valila jedna útočná vlna za druhou. Rokycanská křídla podnikala neúnavné nájezdy a v 75. minutě se podařilo Michalu Černému vyrovnat. Naděje hostů na dělbu bodů nevydržela dlouho. V 81. minutě přidal po skrumáži druhou trefu za Vildova záda střídající Kopečný. Rokycany ustály i závěrečný tlak a po minutovém nastavení skončil zápas těsným vítězstvím FC.

O víkendu: Rokycany se rozjedou v neděli do Nýrska, zatímco Slavoj Mýto skládá doma reparát proti výborné rezervě Jiskry Domažlice. Výkop je v 17 hodin.