Fotbalisté FC Rokycany získali první divizní body. V úvodním kole pokořili houževnatého soupeře z hlavního města.

FC Rokycany FC Zličín 2:0 (0:0). Soupeř dorazil s internacionálem Jiřím Němcem na lavičce a třemi mladíky ze Sparty i Dukly v základní sestavě.

První poločas toho dvěma stovkám fanoušků moc nenabídl. Zličín si v defenzivě počínal obezřetně a aktivitou v útoku nehýřil. FC si vytvořil dvě slibné šance, ale se zakončením byl na štíru. V úvodu druhého dějství Rokycany přidaly, ale jejich nápor měl jepičí život. Zhruba od 55. minuty Pražané převzali taktovku a zahodili dvě obrovské příležitosti! Nejprve Adam netrefil prázdnou branku a následně Březina nedokázal překonat ležícího brankaře Vilda.

Když už se schylovalo k penaltovému rozstřelu (také zde při nerozhodném výsledku o druhý bod), udeřili domácí! Hlavou z hranice šestnáctky v 86. minutě Procházkou a pojistku přidal v 91. minutě střídající Pavel Aubrecht.

Sestava Rokycan: Vild Vaníček, Krčál (58. Like), Hereit, Spěváček, Černý (82. Král), Aubrecht Lukáš, Procházka, Heller (66. Aubrecht Pavel), Cibulka (72. Dobiáš), Rusňák.

Žlutou kartu viděl z týmu FC jen Cibulka. Rozhodoval Hányš z Karlovarska.