Malebný areál v Rakové přilákal týmy z osmi předních firem z regionu. Čtvrteční dopoledne sice nevypadalo optimisticky vzhledem k počasí, ale se začátkem turnaje se Svatý Petr slitoval. Osmička týmů tak mohla být rozlosována do dvou skupin a v sázce bylo opět jediné postupové místo. Losu se ujal Jiří Fejt, ředitel obchodu Vltava Laba Media pro západní Čechy a zvolil papírově vyrovnané skupiny. 

V prvním z nich byl nejlepší společný celek Rumpoldu a Saxany (6 bodů) a na druhém místě postoupili do semifinále reprezentanti Osecké zemědělské a obchodní společnosti. Získali čtyři body, stejně jako třetí Hutchinson, ale zásluhou vzájemného zápasu šli dál Osečtí. Tabulku skupiny A se dvěma body uzavřela SŠ Jeřabinová + Possehl Electronics.

Ošidný los si zažertoval, pokud jde o složení druhé skupiny. Potkaly se totiž oba týmy firmy Geis a zatímco jeden z nich plnil roli obětního beránka, dostal se druhý mezi elitní kvarteto. Společně se strojaři z osecké firmy společnosti HBH. Na sympatický Weiler Holoubkov zbyla role Černého Petra, přestože na tom byl stejně jako elitní tandem. Minitabulka a horší skóre rozhodli o tom, že dál šly celky Geis a HBH. 

Zaměstnanecká liga Deníku, Raková, 8. 9. 2022Zaměstnanecká liga Deníku, Raková, 8. 9. 2022Zdroj: Deník/ Redakce

V semifinále Geis nestačil na Oseckou zemědělce v poměru 1:3 a HBH pokořil Rumpold a Saxanu . Fotbalové odpoledne gradovalo a sedmou pozici obsadili vyslanci Střední školy Jeřabinová. Jejich protivník z Geisu musel plnit pracovní povinnosti a utkání o umístění se nezúčastnil. Pátý byl Hutchinson, který si v kvalifikaci vybral trochu smůly a až nyní přesvědčil o svých kvalitách proti Weileru.

V duelu o bronz se radovali zástupci Rumpoldu + Saxany, když bezpečně přejeli Geis 3:1. Velké finále o postup do krajského kola vyznělo jednoznačně, neboť HBH zakončil spanilou jízdu bezpečným vítězstvím 7:2 nad Oseckou zemědělskou. "Triumfu si moc ceníme. Konečně se nám podařilo zvítězit v základním kole a budeme chtít reprezentovat okres co nejlépe i v dalším kole," zhodnotil turnaj jeden z nejpilnějších střelců Patrik Pfeifer. Ten se stal rovněž vítězem soutěže o kvalitní ponožky od české firmy Radisox. 

Nejlepší tři celky na závěrečném vyhlášení přebraly sadu medailí od porcelánky Thun a získaly možnost k vlastní prezentaci v příslušné okresní mutaci regionálního deníku. Vítězný pohár předal těm nejlepším Jiří Hereit starší. Strojírenská výroba HBH z Oseka postoupila do krajského kola a je tak o krok blíž třem hlavním cenám, které nabízí projekt ligy v rámci republikového finále. Tou nejatraktivnější je třídenní letecký zájezd na fotbalové utkání ze španělské, anglické, italské nebo německé ligy. Za stříbrnou pozici si může tým užít čtyři dny v lázeňském resortu ve Františkových Lázních. Celek na třetí pozici získá dvoudenní pobyt v Plzni, včetně návštěvy Prazdroje.