FC Rokycany – FK Okula Nýrsko 5:1 (3:1).

V sedmé minutě se na hranici pokutového území pověsil Tadeáš Kohout na záda útočícímu Procházkovi a sudí Maroušek nařídil pokutový kop ve prospěch domácího týmu. Exekuce se ujal Černý a brankář Toul neměl proti jeho střele šanci.

Jenže Nýrsko se nechtělo vzdát bez boje a v 16. minutě prostrčil Kadlec v šestnáctce zpětnou přihrávku nabíhajícímu Kalivodovi. Brankář Jevčák vyběhl proti, ale Kalivoda ho dokázal přehodit a míč skončil v opuštěné svatyni. Bylo vyrovnáno.
Na další branku si diváci museli počkat do 28. minuty. Kořínek utekl po křídle a poslal přesný centr nabíhajícímu Filipcovi. Ten nezaváhal a poslal FC znovu do vedení. Ve 35. minutě připravil střeleckou příležitost pro Kořínka svojí přihrávkou Trojanec. Kořínek se zblízka proti Toulovi nemýlil a Rokycany vedly 3:1. Tento stav vydržel až do přestávky. V poslední minutě první půle se nešťastně srazili Debellis a Lužný a u obou to odnesla kolena.

Místo Debellise do druhého poločasu nastoupil Pavel Aubrecht a střídal i Spěváček, který od 46. minuty nahradil Ječmena. Začátek druhé půle vyšel lépe hostům, domácí obrana ale jejich nájezdům odolala. Klid na trávník přinesl v 61. minutě uzdravený Spěváček. Od rohového praporku zakroutil centr přímo na hlavu skákajícího Trojance, který zvýšil na 4:1. I přes chlad a mlhu plály v řadách hostů na trávníku značené emoce a asistent sudího Volf musel uklidňovat především hostujícího Kalivodu. V 68. minutě se zapsal do listiny střelců novopečený tatínek Pavel Aubrecht, který po přihrávce od Trojance překonal Toulu popáté.

Díky jednoznačnému vítězství odskočily Rokycany Mýtu o pět bodů. V příštím kole se do Husových sadů vypraví Rapid Plzeň, který se s Rokycany dohodl o obráceném pořadí zápasů. Na předposlední zápas podzimní části soutěže se můžete podívat v sobotu 11. listopadu od 10:15 hodin. Rovněž 18. listopadu ve stejném čase kope FC doma s Holýšovem a hned ve 13.30 následuje 1. A třída Rokycany B – Horažďovice!