V sobotu se na okruhu u Plzně (Senec - Druztová - Dolany - Zruč) konal 3. díl Českého poháru v silniční cyklistice v délce 165 kilometrů.
Pořadatel vypustil oproti minulým ročníkům vypustil nebezpečný sjezd k Dolanskému mostu a závod se tím hodně zrychlil, vždyť rychlostní průměr byl okolo 41 km/h. Od startu se velmi aktivně závodilo ať už jednotlivci či menší skupinky zkoušeli odjet. Rozhodující únik přišel čtyři okruhy před cílem, kdy unikla osmičlenná skupina, která se postupně zmenšovala. V posledním okruhu zůstala v čele pouze čtyřčlenná skupina s náskokem 2:30 minut v čele s Tomášem Okrouhlickým z rokycanské stáje AC Sparta Praha, vítězem bodovací a horské soutěže vypsané v průběhu závodu. Nechyběli zde ani spurtér Jan Klabouch, cyklokrosař Ondřej Bambula a sporadicky střídající Jiří Křivánek. V posledním kopci se nepodařilo Tomáši Okrouhlickému odjet svým soupeřům a v cíli podlehl Janu Klabouchovi z týmu Fanflash-Nutrixxion. Na třetím místě dospurtoval Ondřej Bambula.
Značně potrhané hlavní pole převedl do cíle Zdeněk Mlynář (Focus) před Jiřím Nesvedou (AC Sparta Praha), který byl klasifikován na 9. pozici.