Žichovice - TJ Slavoj Mýto 4:1 (3:0)

Hostům chybělo pět hráčů včetně obou brankářů i dlouhodobě zraněný Hereit. Mezi tyče se postavil David Veselý a hned hasil možnost Prchlíka. Další příležitost soupeře už skončila vedoucím gólem Šimáčka. Druhý zásah přidal chvilku na to ranou pod břevno Chalupa. Hned po rozehrání Musil fauloval Švejdu, ale trestný kop Veverky se mezi tyče nevešel. Třetí branku připojil ranou z dvaceti metrů k levé tyči Prchlík. Snížit mohl Štych, jenže střelu tečovali zadáci na roh. Ve 41. minutě zahrozil znovu Štych z trestného kopu, ale gólman Landa se překvapit nenechal.

Druhy poločas začali Mýtští aktivněji. Po souhře Konopáska a Veverky neprostřelil nadvakrát brankáře Jakub Sloup. Landa byl na místě i při Veverkově centru, takže Žichovičtí udělili Slavoji lekci z efektivity. Chybu Hlavičky uprostřed hřiště potrestal Linhart.

Ilustrační foto.
V Siré si našetřili na novou silnici a už se z ní těší

Až pak se dočkali i naši vyslanci. Po spolupráci Veverky, Konopáska, Jakuba Sloupa a Světlíka se v šestnáctce orientoval Šmíd a premiérovou trefou v 1. A třídě snížil. Vzápětí měl Šmíd na kopačkách druhý gól, jenže tentokrát neuspěl.

Sestava Mýta: Veselý, K. Barczik, Ulrich, Brož, Světlík, Jakub Sloup, Veverka (K), Štych, Švejda (46. Šmíd), Konopásek, Hlavička (75. Anténe). Připraven hrající trenér Petr Bejček, asistent Koula, vedoucí Basl.

Zítra: Slavoj Mýto má na sobotu nařízené domácí utkání proti Košutce od 17 hodin. Nic to nemění na faktu, že dvě přímá postupová místa jsou obsazena Horní Břízou a Žihlí.