S dvanácti účastníky odstartoval před týdnem okresní přebor mužů v kopané. Opět se v něm objevila Slavia Kakejcov, která využila právo postupu po odstoupení Volduch B.

PRVNÍ KOLO

Premiéra byla zajímavá. Především zápasem Strašice – Radnice B, v němž Spartaku zhořklo posvícení po porážce 0:4! Rovněž tým TJ Hrádek podlehl sousedům z Mirošova 0:4 a ani Cheznovice nebyly doma pánem. S Těškovem padly 1:5.

Rušno bylo v Kakejcově, kde Slavia remizovala se Skomelnem 2:2 a hosté byli při penaltách o druhý bod jistější.

Pokutové kopy zakončily i souboj Dobřív – Březina. Po devadesáti minutách to bylo 1:1 a bonus si připsali pořádající jižané. Raková B se držela statečně s favorizovaným Holoubkovem, aby prohrála 1:3.

Krátce: Majitelé atrakcí dobývají Volduchy, rokycanští vyrazili také do Tymákova

DRUHÉ KOLO

Víkend nechal doma opět Kakejcov, zatímco Březina musela podruhé v řadě za soupeřem.

Radnice B – Hrádek 10:1 (7:1). Ve městě na severu má fotbal zelenou a na vlastní kůži to poznali hosté. Ve 23. minutě prohrávali o šest branek a byli zralí na ručník. Radničtí pak nebyli už tak aktivní, přesto dosáhli na fanoušky vyvolávanou desítku. Při chuti byl Tomáš Kroc, autor čtyř branek. Dvě přidali Engl s Koníčkem, po jedné Kvasnička s Kalašem. Za poražené byl autorem čestného úspěchu Martin Macháček.

Mirošov – Raková B 5:0 (3:0). Jižanské derby, v němž dominovali domácí. Vedli během dvanácti minut 3:0 (Balvín, Čejka, Křižánek) a po změně stran viditelně polevili. Přesto v 70. minutě přidal Dolák čtvrtý a v 89. minutě Pařízek pátý gól.

Holoubkov – Dobřív 3:0 (1:0). Hned ve třetí minutě otevřel skóre Šváb. V 57. minutě se trefil Teplý a o sedm minut později Beran.

Kakejcov – Cheznovice 2:2, penalty 5:3. Slavia byla podruhé za sebou před věrnými fanoušky a znovu z toho byla prodloužená ve formě rozstřelu.

Hosty poslal do vedení Hlavička a pak si vzal hlavní slovo Starinský. Dvěma góly stav otočil , aby si dal v devadesáté minutě vlastní branku! Jižané tentokrát pokutové kopy zvládli lépe než před týdnem.

Těškov – Strašice 0:0, pokutové kopy 8:7. Pořádající celek vstoupil do sezony výtečně. Obral o tři body Cheznovice a také nyní trápil papírového favorita. Fanoušci v deštivém nedělním podvečeru gól neviděli, ale o to dramatičtější byly penalty s devíti sériemi.

Skomelno – Březina 4:0 (2:0). Netradičně v neděli a s převahou domácích. Vyjádřili ji Eichinger a Rückhauf v první půli, Bělohlávek a Gärtner po obrátce.

Aktuální pořadí: vedou Radnice B, Mirošov a Holoubkov se ziskem šesti bodů. Jen o bod méně mají Skomelno a Těškov. Na opačném pólu s nulou na kontě jsou Raková a Hrádek.

Příští kolo: Cheznovice – skoleno, Hrádek – Těškov, Březina – Holoubkov, Dobřív – Mirošov (vše sobota), Raková B – Radnice, Strašice – Kakejcov (neděle).